Wpis z mikrobloga

Poszukuję budżetowych butów trekkingowych na niezbyt zaawansowane wyprawy górskie (głównie beskidy). Teraz latam w atletico z gimnazjum xD. Chciałbym móc przechodzić w nowych butach wiosnę, jesień i zimę. Może nawet pośmigać zimą po mieście gdy będzie dużo śniegu.
Po wstępnym research'u na wykopie i nie tylko skłaniam się ku dwóm modelom:
Zamberlan Fox GT
AKU Camana Fitzroy Gtx
Dodam że mam dosyć szeroką stopę.
Wybrać te, które lepiej leżą na nodze? A może szukać coś z decathlnu w tej cenie?
Na lato chciałbym kupić coś przewiewnego, niskiego w podobnym budżecie, ale to będe szukał później.

#trekking #gory #buty #beskidy #aku #zamberlan #8a #decathlon
  • 20
Musiałbyś wejść na stronę internetową i tam oblukać, mają modele dostępne te same tylko przez rok, max dwa lata, może ich już nie być, ale mogę powiedzieć że wszystkie są na prawdę warte uwagi. Chodzimy z moim niebieskim dużo po górach, obydwoje wyposażyliśmy się w te buty, i ani ja ani on nie narzeka. Mogę poszukać na stronie i Ci podeślę link o ile jeszcze są. A jak nie to spokojnie możesz
@szymura: też mam szeroką stopę, a do tego piętę Haglunda (ciężko dopasować buty, bo co chwilę coś uwiera przy Achillesie) i znalazłem taką rodzimą firmę Hanzel. Świetnie doradzają, można konfigurować sobie buty (różne podeszwy, wyściółki itp.). Używam ich już jakiś czas i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć, a testowałem już Zamberlany i inne polecane firmy i nic mi nie pasowało. Jak gdzieś w Twojej okolicy będą na targach
@lofca: Dzięki za namiar. Ciekawe buty z dobrymi opiniami. Na pewno poszukam czegoś
@merti: Będę w deca to na pewno przymierzę. Użytkujesz ich? Co możesz powiedzieć o oddychalności, przyczepności i nieprzemakalności?
@suqmadiq2ama: Miałeś okazje testować je przez lato w wyższych temperaturach? Myślałem o niskich butach w tym stylu na sezon typowo letni. Chociaż nie wiem czy one na lato nie były by za ciepłe.
@merti: Właśnie nie chce typowego zimowego, ciepłego buta. W zimie przy -20 i tak nie będę chodził po górach. A jak już to cieplejsze skarpetki. Chciałbym móc przechodzić wiosne/jesień/zimę w wysokich trekingach, a na lato kupić coś przewiewnego typowo na wys. temperaturę.
@szymura jak potrzebujesz opinie na już to te Camany po miejskiej dżungli na obecny okres są wygodne, a jeśli potrzebujesz opinii na później to za 2 tygodnie jadę w Tatry i będę tam testował do oporu, bo kupiłem je ledwo 3 tygodnie temu.
@szymura jest twarda, zwłaszcza po przesiadce z Salomonów gdzie podeszwa była mieciutka a but dwa razy lżejszy (ważyłem xD). Ja szukałem uniwersalnych ze skóry i już się do nich przyzwyczaiłem nawet do tej twardej podeszwy.
via Android
  • 0
@lofca
@suqmadiq2ama
@mlodyfubu
Jak u was z dopasowaniem buta? Zamówiłem zamberlana fox z Skalnika. 42 i 42,5, bo z reguły takie noszę. Rozmiarowke mają dużą, bo w 42,5 się utopiłem. Pytanie co do 42? Generalnie but jest wygodny nigdzie mnie nie obciska. Boje sie czy nie są zbyt luźne z przodu stopy. Mogę swobodnie podnosić palce i podkurczac w zawiązanym bucie (chociaż kostkę trzyma dobrze). Niby piszą że buty w góry powinny
szymura - @lofca 
@suqmadiq2ama 
@mlodyfubu 
Jak u was z dopasowaniem buta? Zamówiłem...

źródło: comment_WiFX24lXCWiqF6LFSHliZwWEjn7poWW4.jpg

Pobierz
@szymura: ja poszedłem do sklepu i przymierzyłem dwa rozmiary 44 i 44 1/2 xD do jechałem palcami do samego czubka i sprawdziłem ile mam luzu z tyłu (było około 1,5-2cm bo miałem cienkie skarpetki jak mierzyłem akurat) przy grubszych jest wszystko ok, stopa siedzi idealnie, nie przemieszcza się. Trzeba dobrze zawiązać i noga się nie będzie "męczyć". Nigdy nie kupowałem butów "na czuja" przez internet. Jestem z tych, którzy wolą przymierzyć
@szymura: tak, jak napisał @mlodyfubu skarpeta ma znaczenie. Dodatkowo stopa lekko puchnie po kilku godzinach chodzenia. Ja zawsze robię tak, że mierzę wkładkę butów, które noszę normalnie i kupuję takie same treki (w końcu zwykłe buty też się kupuje z zapasem). Przy zakupie swoich starych Zamberlanów pomogłem sobie tym artykułem i były w sumie dobrze dopasowane