Wpis z mikrobloga

Mireczki mam kilka pytan odnosnie #inwestowanie

1) Co czytac, kogo obserowowac, kogo ogladac?(anglojezyczne, polskojezyczne, niemieckojezyczne zrodla zrodla)
2) Warto inwestowac w #mintos? Nie sprzedaja danych osobowych?
3) W jakie spolki na #gielda warto zainwestowac dlugoterminowo tj. wyplacaja dywidende?
4) W co polecacie alternatywnie inwestowac do gieldy o forexa?

Serdecznie dziekuje za kazda odpowiedz.

#forex #ekonomia #kiciochpyta
  • 43
  • Odpowiedz
@Syn_Ojca_i_Matki: wlasnie widzialem ze trader21 poleca inwestycje w Gazprom.

Ogolnie gosc ma dosc konserwatywne i sprawiedliwosciowe spojrzenie na ekonomie (wysokie stopy procentowe, mala inflacja/deflacja), Gazprom jest na rosyjskiej gieldzie? Mozna przez polskie biura maklerskie grac na rosyjskiej gieldzie?
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany Trader21 mówi fajnie, Rafała Zaorskiego możesz posłuchać, Wikinga na tjs o psychologi, poczytać książki.
W Polsce trudno inwestować długoterminowo, chociaż znajdą się takie spółki.
Co do Cdprojekt to loteria.

Na Forex nie polecam to prawie zawsze się kończy hazardem.
  • Odpowiedz
@michal0110: dziekuje, a jakies anglojezyczne zrodla? Moga byc nawet jakies podreczniki anglojezyczne o ile sa dobre

@MrFisherman: dziekii

@Fexo: 50% srodkow moge zamrozic na dlugi okres 5 lat, a 50% srodkow wolalbym inwestowac krotkookresowo i miec z tego na biezaco jakis hajs. Na razie mam pieniadze na lokacie, ale to nawet nie pokrywa inflacji, wiec caly czas realnie trace.
  • Odpowiedz
@pigularz: nie znam sie na inwestowaniu, ale ostatnia rzecza w co bym dzis zainwestowal do CD Projekt xD. Glownie dlatego ze nie znam sie na rynku gier, kompletnie tego nie czuje, nie pasjonuje mnie to.

Masz moze jakies dobre zrodla, zeby poczytac co i jak o tym wszystkim?
  • Odpowiedz