Wpis z mikrobloga

Hej! Po dłuższej przerwie zabrałem się za dokończenie składania drukarki 3D Prusa MK3. Udało mi się! :D A przynajmniej tak sądziłem...

Po złożeniu i przeprowadzeniu testu "Selftest" wyskakuje mi błąd "Axis lenght X". Silniczek nie przesuwa sprzętem w prawo/ lewo. O co może chodzić? :/ Wszystko widać na filmiku poniżej. Bardzo proszę o pomoc! :)

https://youtu.be/oHPkBCb7xOI

#druk3d #drukarki3d #drukarka3d #zrobtosam #pomocy #pomoc #elektronika
  • 8
  • 0
@pszemczyslaw Patrz, do teraz nie wiedziałem, że można to dokręcić. Dziękuję! :)

X działa. Teraz mam kolejny problem - na osi Y w ogóle się nie przesuwa (tylko trochę przed testem X, czyli silniczek działa). Mieliście takie problemy? Zostawię to sobie na jutro, dziś dość składania :)
@JanNowak to pewnie to samo co na osi X. Sciagnales sobie instrukcje i idziesz krok po kroku? Ja tak zrobilem i dziala do dzis:p Polecam ten sposob, nic Ci nie umknie. Mimobze to Prusa to tez potrafi platac figle. Pozdrawiam.
  • 1
@maCosh Musiałem skrócić pasek pod drukarką (płytą/ osią x) o jakieś max pół centymetra i wszystko działa jak należy.

Oczywiście mam kolejny problem, tym razem z osią Z - najgorsze jest to, że tą część musiałem poprawiać ręcznie, bo była źle i krzywo wydrukowana :/ Ale sprawdzę to po swojemu jutro :) Jestem dobrej myśli - raz na jakiś czas można uwierzyć w siebie, a co tam!