Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mi10

Zrodlo:
https://miuipolska.pl/xiaomi-mi-10-i-mi-10-pro-pierwsze-detale/

Na chińskiej stronie Weibo ujawniono pierwsze szczegóły dotyczące najnowszych flagowców Xiaomi – modeli Mi 10 i Mi 10 Pro.

Jak podaje źródło, obydwa modele będą obsługiwać standard 5G. Będą jednocześnie najpotężniejszymi smartfonami w stajni Xiaomi.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, Xiaomi Mi 10 otrzyma ekran OLED o wielkości 6,5 cala, i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Na pokładzie ma się znaleźć układ aparatu Sony IMX686: aparat główny 60 Mpix z 20 Mpix aparatem szerokokątnym, 12 Mpix układem tele oraz 5 Mpix aparatem pełniącym funkcję aparatu głębi oraz makro. Aparat ma umożliwiać aż trzydziestokrotne powiększenie (zoom cyfrowy).

Xiaomi Mi 10 otrzyma ogniwo zasilające o pojemności co najmniej 4 500 mAh, z obsługą potrójnego systemu ładowania: 40-watowe ładowanie przewodowe, 30-watowe ładowanie bezprzewodowe oraz 10-watowe ładowanie rewersyjne. Pozostała specyfikacja przewiduje obsługę 5G, NFC oraz zaimplementowany silnik linearny (bezprzekładniowy).

Mi 10 będzie dostępny w trzech konfiguracjach:
– 8 GB RAM + 128 GB przestrzeni na dane,
– 8 GB RAM + 256 GB pamięci na dane
– 12 GB RAM + dysk o pojemności 256 GB.

Przeczytaj także: Jak zainstalować Xiaomi.eu na Mi NOTE 10?
Ceny smartfona (odpowiednio), będą kształtować się na poziomie określonym jako „cyfra 3 z przodu„. Oznacza to, że najdroższa wersja będzie kosztować 3 999 juanów, co daje w przeliczeniu niespełna 2 200 PLN.

Z kolei dane szczegółowe dotyczące Mi 10 Pro nie zostały zaprezentowane. Wiadomo jedynie, że na pokładzie pojawi się układ aparatu znany choćby z Mi Note 10, czyli kwartet: 108 Mpix + 48 Mpix + 12 Mpix tele + 8 Mpix.

W kwestii zasilania wiadomo, że będzie to ogniwo o pojemności przynajmniej 4 500m Ah z obsługą 66-watowego ładowania przewodowego, oraz 40-watowego ładowania bezprzewodowego. Nie pojawiły się na ten temat wzmianki, ale skoro w teoretycznie „słabszym” modelu znajdzie się ładowanie zwrotne, to i tu należy go oczekiwać.

Xiaomi Mi 10 Pro będzie również dostępny w trzech wersjach:
– 12 GB RAM + 128 GB pamięci masowej,
– 12 GB RAM + dysk o pojemności 256 GB,
– 12 GB RAM + 512 GB przestrzeni na dane.

Przeczytaj także: MIUI 9.12.5
W przypadku tego modelu, ceny będą kształtować się na poziomie (odpowiednio) 3 799 juanów (~2 070 PLN), 4 099 juanów (~2 230 PLN) oraz 4499 juanów (~2 450 PLN).

Obydwa smartfony będą pracować pod kontrolą MIUI 11 opartej na Androidzie 10 i pojawią się na rynku w lutym 2020 r.
źródło: comment_Z8JSPfAJO8FjWcdStsGlyltHgtP2CHD1.jpg
  • 13
@PurpleHaze: czyli "polityka" siałmi zmierza ku wincej, lepiej i drożej z naciskiem na tym ostatnim,
ale przecież muszą w końcu zarabiać na tym dziale produktów i jak ktoś chce ich flagowca to musi się liczyć, że wkrótce zobaczy 3 z przodu, przynajmniej w pl dystrybucji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qbaq90: pisalem juz wyzej, ze nie mam bladego pojecia i nie wiem czy to nie jest moze blad w tlumaczeniu.
Rownie dobrze moze byc to cos zwiazane z optyka aparatu, a moze bedzie jednak wysuwane oczko jak w mi9t?

No i po co takie info mialoby sie znalezc w skroconej specyfikacji? ¯\_(ツ)_/¯