Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Korzystał ktoś okazjonalnie z jakichś tanich spawarek flux? Nie wiem czy się wstrzymać i nie szarpnąć się na jakiegoś normalnego chińczyka nawet z synergią, czy sobie do poćwiczenia nie kupić takiej jednorazówki. Mam do porobienienia parę łat w gruzie, blaszki 0,8mm, ale widzę że te najtańsze spawarki mają regulację prądu z posuwem i lubią palić blaszkę. Nic grubszego bym nie potrzebował spawać #diy #spawanie #blacharka
alejasienieznam - Korzystał ktoś okazjonalnie z jakichś tanich spawarek flux? Nie wie...

źródło: comment_iZpr6rvs2Us9oAzIJW4ZfGSyw1hluVFE.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Wholesome: właśnie chodzi mi o to, czy dla początkującego jest sens coś próbować z fluxem, mam też jakąś spawarkę MMA, do grubszych rzeczy. Jak bym miał kupować coś z gazem, to bym się szarpał już na synergię, bo raz zaboli a dużo więcej możliwości daje
@alejasienieznam: wszystko kwestia tego do czego Ci ten sprzęt potrzebny, jeżeli do spawania samochodów z przerywnikami w postaci innych rzeczy to nie wiem czy wykorzystasz cokolwiek z tej synergii, równie dobrze zwykły bester na przełącznikach się sprawdzi
@alejasienieznam jeżeli masz zamiar bawić się w blacharke samochodową i masz np ocynkowane blachy to poczytaj o lutospawaniu.

Drutem samooslonowym też pospawasz, ale do cienkich blach poszukaj czegoś na inwenterze, a nie transformatorze. Łuk już od tych minimalnych nastawów jest stabilny i mniej dziur zrobisz