Wpis z mikrobloga

W Nowym Roku chcemy się przenieść z Rodziną pod Wrocław.
Rozglądamy się za domem do kupienia na południe lub południowy-zachód od Wrocławia.
Północny wschód z bardzo dobrym dojazdem do S8 również wchodzi w grę. Przykłady lokalizacji na mapce.
Może ktoś wie o jakimś wolnostojącym domu bezpośrednio do sprzedania? Raczej wolałbym nie kupować przez biuro.
Zakładane parametry:
- ZERO pleśni czy grzyba
- około 150 m2 powierzchni użytkowej + poddasze do składowania rzeczy
- dom wolnostojący budowany w technologii tradycyjnej po 2005 z możliwie dużą działką, dużym garażem. Teren niezalewowy.
- dobrze by było jakby dom miał już nieco nowoczesności w postaci pompy ciepła, ogrzewania podłogowego, itp.

Może ktoś z tagu #budujzwykopem kiedyś się pobudował w okolicy i chce sprzedać?
#kupiedom #wroclaw #wroclaw #dom
Jeśli ktoś nie chce odpisać tu publicznie, to PW mam odblokowane.
wykopuser - W Nowym Roku chcemy się przenieść z Rodziną pod Wrocław.
Rozglądamy się ...

źródło: comment_NQcmU62xPjkgL1LkXREaVl97of9NHSGl.jpg

Pobierz
  • 10
@wykopuser: południe jest lepiej skomunikowane jeśli chcesz mieć opcje dojazdu bez auta do Wrocławia, na północy kiepski z tym, chyba ze w stronę Pęgowa. Omijaj południowy-wschód :) Szukając domu robiliśmy testy autem i wyjazd z tamtych okolic w godzinach bez szczytu to masakra. Najbardziej polecam Smolec (czesto są pociągi i jeżdżą 15min na dworzec główny, idealne jak pracujesz w centrum) i najbliższe okolice, ale ceny w większości to koszmar.
Z doświadczeń
@wykopuser: @rybak_fischermann: w Smolcu domu wolnostojącego za 700k PLN nie kupisz. Połączenie pociągiem z miastem ok, ci co mieszkają w nowej części to lekko spacerkiem do Mokronosu na stację i jedzie pociąg. Jednak ja potrzebujesz auta to niezależenie czy wjeżdżasz Gagarina/Mińska, czy Mokronowską przez Oporów to jest dramat. Ja wyjeżdżając o 7:10 ze Smolca, jadąc właśnie Mokronowską, Piastów, Racławicką, na Hallera jestem o 8:00.

Jak dom to poszukaj może Jaszkotole,
@wykopuser polecam okolice Sadkowa, budują się tutaj nowe osiedla. Mamy PKP, komunikację gminną(ale to akurat xD), no i transport prywatny fajnymi busikami, które jeżdżą jak chcą. Sama okolica bardzo spokojna, chyba ze zablokują autostradę - wtedy na 347 istny armageddon. Mamy sklep, ale żeby dojść z nowego osiedla do niego musisz albo isc drogą, albo blotem, poniewaz chodnika nadal nie ma. No i ceny dosyć zaporowe. Dojazd tak, jak wszędzie - korki,
@wykopuser: Zależy gdzie trzeba będzie dojeżdżać (do pracy/szkoły) tak naprawdę, żeby nie pchać się na przeciwległy koniec miasta. Ja mieszkam w okolicach Lutyni, mocno się rozwinęło wszystko w ostatnich latach i działki/domy już nie takie tanie. Dojazd jest ok w zachodnie rejony miasta, obwodnica Leśnicy ułatwia dojazd na Nowy Dwór i do A8. Ale jednak tutaj kuleje transport publiczny - nie ma pociągu blisko, autobus raz na godzinę do Leśnicy, wiec