Wpis z mikrobloga

Z racji, że @daox dodał mnie na czarną listę po komentarzu we wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/46431809/mirki-szukam-reduktora-przejsciowki-z-wtyczki-euro/

pozwolę sobie Was ( @Loutbox: @SzemranyInkub: ) zawołać i udzielić komentarza

Ja wiem, że przywołałem kolegę hasłem #elektrodacontent, ale bez przesady - zasilacz nie ma takiej siły rażenia, żeby cokolwiek mi zrobić


@daox: Ty kumasz w ogóle do czego jest ten bolec? masz galwaniczne połączenie komputera z siecią (jeszcze powiedz, że masz wersję z metalową obudową) w zasilaczu masz pojedynczą izolację między napięciem sieciowym a komputerem (użytkownikiem). W razie jej uszkodzenia na komputerze (jego portach, wtyczce zasilacza albo obudowie) masz 230V i zgon

Twoje życie - albo domowników/gości (wtedy prokurator)

Gdybyś miał poprawne uziemienie (albo nawet zerowanie jeśli to instalacja w układzie TN-C) to doszłoby do zwarcia przewodu fazowego z PE/PEN i zadziałania ochrony dodatkowej poprzez samoczynne wyłączenie zasilania - czyli bezpiecznika topikowego/wyłącznika nadprądowego

Nie mam gniazda z bolcem, jakbym miał - to bym używał. ¯_(ツ)_/¯


@daox: To doprowadź instalację w domu do stanu zgodnego z przepisami (i wiedzą techniczną), musisz mieć gniazda z ochroną przeciwporażeniową do podłączania urządzenia I klasy ochronności
  • 6
  • Odpowiedz