Wpis z mikrobloga

@jot88 kurde a ja właśnie się strasznie zawiodłem i wymęczyłem i chyba w 3/4 książki już odpuściłem. :/ Liczyłem na coś super po tematyce i opiniach ma LC.

Kilka historii oczywiście spoko, ale w całej książce za dużo różnych osób, trochę nudziły niektóre historie. Tak samo niestety miałem z Czarnobylska modlitwą.
@gundogawa: ja w przypadku czarnobylskiej modlitwy też liczyłam na więcej, ale warsztaty umierania bardzo mi podeszły, szkoda, że sobie odpuściłeś, bo właśnie ta ostatnia część jest według mnie najlepsza :) niby nic odkrywczego, ale napisane w taki sposób, że myślę, że będę miała to w głowie dłuższy czas. ale wiadomo, są różne gusta, może kiedyś jeszcze wrócisz do niej na spokojnie i się przekonasz!
@jot88 hmm książka cały czas na czytniku, więc zawsze mogę odpalić tę ostatnią część :D

"Warsztaty" w pewnym sensie - ściśle związanym z katastrofą i historiami były bardzo dobre, ale już jakieś nieistotne opisy czegoś z dawnych lat, czy opisywanie jakiś mitów, bogów itp. mnie starasznie nudziły i ciężko mi się to czytało. Liczyłem na konkretne, osobiste przeżycia, opisy jak ludzie przeżyli/nie przeżyli katastrofy i jak to na nich wpłynęło.
@gundogawa: no to fakt, akurat te momenty o bogach, czy jakieś sny mi też się nie podobały i niby je przeczytałam ale już na następnej stronie o nich zapomniałam, bo według mnie to też takie zapychacze mało potrzebne ale zawsze jakoś tam oddają klimat, kulturę, pewnie ktoś lubi takie rzeczy :). Ogólnie jak kupowałam tę książkę to po opisie też się spodziewałam czegoś innego, ale to co dostałam też było dobre
@jot88: Z polskich w 100% polecam 3 z 4 książek Justyny Kopińskiej (ostatnią Obłęd też czytałem, ale to już jednak trochę inny typ książki). Gdybym miał wybrać jedną osobę od reportaży, to zdecydowanie wybrałbym ją. Bez zbędnych opisów krajobrazów, tylko fakty, świetne przygotowanie, ciężkie tematy.

Naprawdę warto - dwie książki to zbiór różnych reportaży, a "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" Jest o ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne. Przez 30 lat zezwalały
@gundogawa: dziękuję bardzo za rekomendacje! Od Kopińskiej czytałam Polska odwraca oczy i tak się zastanawiałam czy sięgnąć po inne ale jakoś zawsze mi nie po drodze ale chyba się skuszę w końcu jak polecasz, bo spodobał mi się jej styl, przyjemnie się czyta, chociaż w pierwszej kolejności postawie na Jakbyś kamień jadła, bo już kilka razy mi się rzuciła w oczy ta książka, muszę w końcu się zapoznać, bo i temat