Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakoś aktywny na tagu, ale chciałem napisać parę słów (mimo kompletnego braku talentu, więc wybaczcie) o moim zdaniem niedocenionych perfumach. Których to, jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, produkcja zostanie zaprzestana.

Dior Homme Eau for Men

Jeden z najmniej popularnych flankerów „Dior Homme”, przy czym posiadając najgłupszą nazwę z nich wszystkich. Zapach wypuszczony w 2014 roku perfumy, patrząc na kampanie marketingowa ukierunkowany na młodszego odbiorcę niż oryginał.

Sam zapach nie jest jednym z tych bardzo skomplikowany, co w tym przypadku jest jego plusem. Wpisuję się w obecną modę na zapachy uniwersalne, przy czym nie jest po prostu kolejną kopią Savage ani Bleu de Chanel. Przy braku pomysłu na to co wybrać danego dnia, wybieram właśnie go. Moim zdaniem idealny zapach do biura, bardziej młodzieżowy niż „Dior Homme” i do tego mnie „oficjalny” od niego.

Na otwarcie wita nas irys z cytrusami (polecam testować na skórze, na testerze cytrusy są znacznie wyraźniejsze niż przy normalnym używaniu). Przy czym sam irys nie jest tak pudrowy jak w „Dior Homme” tylko znacznie bardziej świeży.

Stosunkowo szybko zapach przechodzi w swoją drugą fazę, która moim zdaniem jest najlepszą częścią tego zapach. Cytrusy ustępują miejsca irysowi ze który to zaczyna się bardzo przyjemnie wysładzać. I ten stan trwa już niemalże do samego końca, ustępując miejsca bliskoskórnym drewnianym nutą. Zapach jest bardzo przyjemny i otulający, lubi przypomnieć o sobie w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o trwałość i projekcje jest ona znacznie lepsza niż w przypadku obecnych wypustów „Dior Homme”, na poziomie 6-8 godzin (przynajmniej w moim przypadku). Również podoba się otoczeniu, przy czym nie jest natarczywy.

Przez czas jaki go używam stał się jednym z moich ulubionych zapachów. Szczerze przyznam że wziął mnie z zaskoczenia.

Jeśli ktoś nie miał nigdy okazji próbować polecam sprawdzić póki jest jeszcze dostępny.

Samo wycofanie z rynku mnie nie dziwi. Nigdy nie osiągnął on oczekiwanej przez Diora popularność, oraz zabierałby (oceniając po nutach Dior Homme 2020) część rynku którą Dior chcę zagarnąć nowym wypustem.

Mimo wszystko trochę mi szkoda że znika z rynku.

#perfumy
loksard - Nie jestem jakoś aktywny na tagu, ale chciałem napisać parę słów (mimo komp...

źródło: comment_7F8kjrbusxg0UgmQTfKPjxNcjO9usiC3.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz