Wpis z mikrobloga

Znajdę jakaś fajną gitarę akustyczną mniej więcej za +-300zł? Miałby być to prezent dla Taty bo coraz częściej wspomina że za młodu grał, a na urodziny prezent jak znalazł.
Na pewno będzie grał jakieś proste, popularne kawałki i dobrze żeby nie był to jakiś chińczyk co rozleci się po miesiącu.

#gitara #gitaraakustyczna
  • 23
@JimBeaver69 A mógłbyś wyjaśnić dlaczego dla początkującej osoby (po wieloletniej przerwie można tak to uznać) będzie taka klasyczna lepsza od akustycznej? Głównie chodzi o popularne kawałki, przy ognisku czy innych okazjach. Ja się na tym kompletnie nie znam, więc stąd mój wpis.

Dorzucić parę złotych zawsze mogę, ale czy warto? Ktoś z rodziny chciał kupić taką z allegro za 150zl, ale podejrzewam że to zwykły chiński szrot.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grundzio12: za 350 jest stagg - nic lepszego wokół tego budżetu nie wywieźć z akustyka. Echo to tania chińszczyzna - rozlatuja się, stagg też z Chin ale przechodzi jakąkolwiek kontrolę jakości. Ogólnie ma lepszą opinie też od od everplay czy skyway. Za 500—600 zł można wymyślać jakieś lepsze sprzęty, ale to podwaja budżet więc szkoda gadać.
@delirium_memes
@Grzechu10g
No i dziękuję, cenowo spoko ten Stagg.

@pankos
Tak na szybko trochę poczytałem i szukam akustyka bo podobno do takiego przygrywania jest to lepszy wybór niż klasyk. Zgadza się to czy lepiej iść w klasyka?

@Kubul
A na jakie konkretne modele warto polowac? Choć chciałem zdążyć na 2 stycznia na urodziny, więc trochę mało czasu na szukanie teraz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grundzio12: naprawdę lepiej kupić używkę. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz. Jeżeli używka będzie zadbana to tata pewnie nie zauważy żadnej różnicy. Co więcej rozegrana używka będzie lepiej brzmieć niż nowa ze sklepu :)
@Kubul: w gitarach pokroju f310 czy czegokolwiek z tej półki (pudło ze sklejki itp) rozegranie to mit - jesli przynajmniej płyta wierzchnia z litego drewna, albo wogóle cała gitara to o rozgrwaniu można coś myśleć..

@grundzio12: mając więcej czasu szukałbym "idealnej używki" - ale do tego trzeba troche ogarniać, albo szukać z kimś kto się zna - jeśli sam nie grasz, nie masz bliskego kumpla co się zna, to bezpieczniej