Wpis z mikrobloga

O BOŻE!!! O #!$%@?... DOTARŁA!!!

Jaram się, jaram!

Na pozór skromna paczka która zmieściła się w kopercie kurierskiej. Wracając do domu z punktu odbioru nie wiele brakowało żebym otworzył ją na przystanku. Ostatnio czułem takie emocje jak czekałem na prezenty pod choinką za dzieciaka.

Słodycze z wyspy, doskonały i cudowny list napisany odręcznie (sam się na to nie odważyłem) który przeczytałem już chyba ze 4 razy i największy skarb którym jaram się jak poparzony, sam bym sobie nigdy nie kupił. ARDUINO!!! Nigdy nie miałem okazji się tym bawić, ale wiem jakie ma możliwości. Oczywiście nie wiem jeszcze od czego zacząć, ale w końcu w ten sposób zaczynają się najlepsze przygody!

@BlackTabby miałem zajebiste szczęście ze trafiłem akurat na Ciebie w swojej parze. Dziękuję po stokroć, jak bym mógł to osobiście bym Cię ucałował w podziękowaniu, Twojego niebieskiego zresztą też! Jesteście cudowni.

Zdjęcie wykopaki w komentarzu.

@wykopaka @jaramsiejaram @prezenty @swieta
Hmrogrz - O BOŻE!!! O #!$%@?... DOTARŁA!!!

Jaram się, jaram!

Na pozór skromna p...

źródło: comment_7f1WzTiJ7x910pg5bmYirliPJk0Zt4LX.jpg

Pobierz
  • 7
Cześć! Tutaj sprawca całego zamieszania. Fakt faktem, ze musisz poduczyć się języka C, ale do Arduino w domu wystarcza Ci podstawy. Te opanujesz zanim paczka z Chin przyjdzie. A bez dodatków niewiele zabawy - co najwyżej możesz sobie dioda pomrygac zdalnie przez WiFi. Jak wymyślisz sobie projekt (np. Otwieranie i zamykanie żaluzji w zależności od nasłonecznienia czy np podlewanie kwiatka gdy wilgotność dla doniczce spada) to nauka będzie sama przyjemnością bo będziesz
@MrTomAsh: hejo, Tobie w takim razie też dziękuję z całego serduszka. Jako że wynajmuje pokój w mieszkaniu z lokatorami to raczej myślałem o jakimś systemie który po otwarciu drzwi od mojego pokoju odtworzy jakieś nagranie z glosnikow o nieupoważnionym dostępie, poprosi o autoryzację, zrobi zdjęcie, włączy alarm i wyśle mi powiadomienie na tel ()
Bardzo to będzie skomplikowane?
I bardziej chce to zrobić w
@Hmrogrz: Nie ma sprawy! Może być trochę zabawy. Będziesz przede wszystkim potrzebował albo jakiś czujników magnetycznych albo fotokomórki głośnika i kamery. Nie wiem jak jest z odtwarzaniem nagrań, ale może Ci miejsca na Arduino nie wystarczyć, więc jak coś to może z PC który robiłby za serwer a Arduino tylko go uruchamiał? Co do powiadomień to znów - natywna apka na tel albo jakąś subskrypcja SMS.