Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem sobie kartę dźwiękową na PCI i dopiero zobaczyłem, że na płycie mam tylko jedno PCI w którym siedzi karta graficzna. Mam PCI-E i znalazłem coś takiego: http://pl.aliexpress.com/item/33035963912.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.48286739JRwlk2&algo_pvid=15a8cb96-399c-4a83-a5a4-8d3bf8da3c2d&algo_expid=15a8cb96-399c-4a83-a5a4-8d3bf8da3c2d-0&btsid=72778db5-6db8-4717-bc39-3c0375cf9797&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53

Czy ktoś zna się na tyle, żeby mógł mi powiedzieć czy stosując taką przejściówkę stracę na jakości dźwięku?

#pcmasterrace #audio #kartadzwiekowa
  • 11
  • Odpowiedz
@cherrz: zacznijmy od tego że czasy kart graficznych na PCI trochę przeminely. więc jesteś pewien że nie masz grafiki wpietej w pcie tak czy siak? co do przejściówki nic nie stracisz. wszystko jest cyfrowe, byleby działała
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roman_Polanski: w karcie mam długą szynę, więc nie podłącze jak w pci-e :/ w sensie, że potrzebuje pcie x16 czyli tego długiego, nie pozostaje mi chyba nic innego jak kupić ten adapter. Moja płyta to MSI B450M Pro-VDH jak coś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roman_Polanski: karta dźwiękowa do mnie idzie dopiero, jest to Sound Blaster Xtreme Gamer, moja płyta nie ma zwykłego PCI, więc tak zostaje tylko przejściówka, mam tylko nadzieję że to się zmieści w obudowie
  • Odpowiedz
W drugą stronę. Ta jest jak masz port pci a urządzenie pcie.


@youmimicanski: siema trolu z czornej. Jak zwykle głupoty #!$%@?.

@cherrz: jak dobrze patrzyłem to jest karta low profile może nawet się do obudowy zmieści. Tylko pytanie jak będzie ze stabilnością takiego rozwiązania może będzie super, a może będzie cięło dźwięk albo nawet system będzie się losowo wysypywał. Osobiście jednak szukałbym karty na pcie
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: nie denerwuj się, nic ci nie zrobiłem. (,)
Już się doedukowałem, ale trochę mi to zajęło, a to dlatego, że jak wstukałem w google model karty, to mi wyskoczyły nowe karty tego producenta i źle połączyłem fakty. Kluczem mojej pomyłki jest to, że op kupił kartę, która jest z 2006 roku. Wtedy nawet komputera nie miałem. Mój błąd.
@cherrz niestety albo i stety expert ma rację
  • Odpowiedz
@youmimicanski: jak to po co? bo za małe pieniądze mogę mieć zauważalnie lepszy dźwięk. Co z tego, że karta ma tyle lat skoro i tak będzie lepsza niż mój zitegrowany alc? W kwestii audio wiek nie ma takiego znaczenia, przykładem są właśnie takie karty dźwiękowe czy słuchawki.
  • Odpowiedz