Wpis z mikrobloga

Dużo się teraz pisze o serialu #wiedzmin Jako osoba, która nie czytała książki, nie grała i ogólnie miała w dupie ten serial i wszystko co jest związane z tą opowieścią, oceniam go na 6.5 - mam wrażenie, że historia z książki (choć jej nie znam) nie została w pełni wykorzystana i w pewnym sensie zmarnowana, przez słabe ujęcia, grę aktorską (nie licząc Henrego) i całość scenografii. Ostatnio miałem takie uczucie, oglądając film "Langoriery" w latach 90. Z tą różnicą, że historia z książki w tej słabej produkcji bardzo dobrze się broniła, tutaj niestety to odczucie jest słabsze, bo mimo wszystko mam wrażenie lekkiego zmarnowania historii (której nie znam xD) i przypuszczam, że po przeczytaniu książki znacznie by się ono powiększyło. Mieszania ras i odwzorcowania głównych bohaterów nie ocenię, bo jak już wspominałem, nie znam tej sagi i nie mam ugruntowanych wzorców.
#seriale
  • 9
  • Odpowiedz
@Psych0d3la: Każdy mi to mówi, żebym przeczytał. Mało tego, moja mama ma całą półkę z wszystkimi opowieściami Sapkowskiego (i Tolkiena) i jakoś nigdy nie udało mi się zabrać za czytanie tego. Fantasy to nie mój krąg zainteresowań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@corristox: gówno tam. Poprostu bazuje na opowiadaniach, a one skakalybw czasie. Od 3 sezonu fabuła powinna być już chronologiczna i zrozumiała dla zwykłego zjadacza chleba. Miałem podobny mętlik w głowie podczas czytania książek - ale racja, ktoś kto nie miał styczności z książką zagubi się totalnie bo nie ma info że np scena w cintrze na balu dzieje się 13 lat wczesniej
  • Odpowiedz
W sumie to nie jest typowa bajeczka, taką książkę możesz sobie wyobrazić na swój sposób. Ja w głowie miałem typowo szary, ponury klimat, słowiański średniowieczny świat. Dlatego uwielbiam książki tego gatunku, sam możesz sobie rysować, grunt to dobra wyobraźnia :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@myszczur: no dużo tam niedopowiedzeń. Np odcinek 3 - między walka ze strzyga a nauka Yenefer w Arteuzie jest różnica kilkudziesięciu lat. A człowiek myśli że to się dzieje w tym samym czasie xd co do odc4 to geralt mówiąc że chce tego czego się nie spodziewają a już mają mówił o Ciri i wtedy związał się z nią przeznaczeniem. W dodatku Ciri ma wielką moc która może zniszczyć świat, jak
  • Odpowiedz