Wpis z mikrobloga

Mirki, mam sobie wagę kuchenną. Włączałem ją i pojawiały się cyferki ale ginęły. Otworzylem baterie i przy jednym ogniwie jest ogromna rdza. Teraz waga nie odpala. (Może wina baterii, ale nie mam jak teraz sprawdzić).

Jednak czy ta rdza może być powodem że się nie włącza? Czy na jednej baterii powinno działać czy nie?

Zgłaszać to na rękojmię czy gra nie warta świeczki xD

#pytanie #elektronika #bateria #baterie i #gotujzwykopem #waga #wagi
jmuhha - Mirki, mam sobie wagę kuchenną. Włączałem ją i pojawiały się cyferki ale gin...

źródło: comment_JWrIoYIm8ZvVsiUqSO5dTJNHDGxGoqGg.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@jmuhha: na jednej masz otwarty obieg - nie będzie działać. Rdzę przeczyść jakimś nożykiem, śrubokrętem. Zdrap ją trochę, powinno stykać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: kiedyś kupiłem budzik na baterie i też taka rdza była. Nie wiem gdzie oni to montują chyba na deszczu ¯\_(ツ)_/¯
Wyczyściłem i działa do teraz
  • Odpowiedz
@jmuhha: może być wilgoć, może być reakcja chemiczna. Z reguły jak jest reakcja, to bateria też jest uwalona przynajmniej z jednej strony. Nic dziwnego, jeśli zwykłe baterie długo leżą wpięte
  • Odpowiedz
@Dab686: nie są one połączone, popatrz na dół - weź się zastanów jak możesz zamknąć plus z minusem na bateriach czerpać z tego energię niby
  • Odpowiedz
Jednak czy ta rdza może być powodem że się nie włącza? Czy na jednej baterii powinno działać czy nie?


@jmuhha: To już w podstawówce nie ma elektryczności na fizyce?
  • Odpowiedz