Wpis z mikrobloga

Mirki, po świętach rozpoczynam przygodę z tradycyjnym goleniem. Jeśli chodzi o maszynkę wybór padł na Wilkinson Classic Premium, a teraz zastanawiam się jakie dobrać produkty kosmetyczne. Jak dotąd używam kremu Wars i wody po goleniu Nivea Sensitive. Zastanawiam się, czy nie zastąpić kremu jakimś mydłem do golenia oraz nad wyborem balsamu po goleniu, bo moja skóra mówi mi, że chyba powinienem zacząć go używać. Dodam, że pomimo tego, że jestem już po okresie dojrzewania, wciąż miewam problemy z tzw. syfami i zmianami trądzikowymi. Co byście polecili i czy macie jakieś rady dla nowicjusza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#golenie #zarost #modameska #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
Dodam, że pomimo tego, że jestem już po okresie dojrzewania, wciąż miewam problemy z tzw. syfami i zmianami trądzikowymi. Co byście polecili i czy macie jakieś rady dla nowicjusza?


@unknown_caller: dermatolog, mniej cziperków i sosa soli. Możesz spróbować peelingi raz na tydzień oraz sok z cytryny na noc na twarz.
  • Odpowiedz
Co byście polecili i czy macie jakieś rady dla nowicjusza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@unknown_caller: Po pierwsze omijaj mydła do golenia firmy proraso. Preshave albo woda po goleniu może być - ale nigdy krem i mydło. Szybko wysycha i słabo nawilża twarz. Wars wypada zdecydowanie lepiej od tej firmy.

Wilkinson to dobra maszynka ale jest jeden problem. Może trafić Ci się wadliwy egzemplarz który wygina żyletkę i sprawia, że golenie nie jest takie fajne. Nie występuje to w każdej, ale jak trafisz to o zwrot będzie ciężko bo kobiecie w drogerii raczej ciężko będzie wytłumaczyć, że maszynka wykrzywia żyletkę i
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio:
@warning_sign:
Przecież golenie tradycyjne to jest jak peeling ( ͡° ͜ʖ ͡°). Golę się codziennie i mam gładką skórę, bez żadnych syfów. Tym się różni od elektryka, że elektryk skraca zarost, a ostrze żyletki/brzytwy ścina też warstwę naskórka.
  • Odpowiedz