Wpis z mikrobloga

Dobra, skończyłem 4 sezon The Expanse. Imo dobry, choć trochę pozmieniali względem książki. Na szczęście nie zmienili Murtryego bo to świetna postać. Postaram się dla tych co nie czytali wypisać różnice. Sam czytałem jakiś czas temu, więc mogę wszystkiego nie pamiętać.

1. Wątek Bobbie został całkowicie zmyślony. W książce pracowała w biurze weteranów i nie odgrywała w tym tomie żadnej roli. Ale że to postać przez widzów lubiana to postanowili jej dać większą role i przy okazji lepiej pokazać upadek Marsa.
2. W książce zastępcą Murtyego był Havelock, były partner Millera z Ceres, który na koniec przechodzi na dobrą stronę i ratuje załogę Rosynanta. W serialu całkowicie wycięto tę postać, choć Havelock pojawił się w 1 sezonie.
3. W książce Avasralala dalej rządzi z cienia i nie bierze udziału w żadnych wyborach a jej wątek jest marginalny. Ale tu znowu twórcy dali więcej czasu znanej i lubianej postaci.
4. Postać Marco została wprowadzona wcześniej. Gdyby bardziej trzymali się książek to pojawiłby się dopiero w kolejnym sezonie. Może to i dobrze bo wygląda na to że już na początku kolejnego sezonu będziemy mieli srogą inbe, której przedsmak dostaliśmy w finale.
5. Nie przypominam sobie by były dwie wersje Millera - kontrolowanego i niekontrolowanego przez protomolekułe.
6. Nasz kumpel pirat, który w serialu jest postacią pozytywną nie ginie.
7. Pewnie o czymś istotnym zapomniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#theexpanse #seriale #amazon
L.....e - Dobra, skończyłem 4 sezon The Expanse. Imo dobry, choć trochę pozmieniali w...

źródło: comment_m5Lm1XmMrhTQSaaijueo0mVQNSi9QODv.gif

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@LibertyPrime Bo właśnie to jest bezsensu. Sezon opowiada jak coś uaktywniają, a potem z tym walczą. To jest bezsensu. Jeśli to nie ma żadnego powiązania z dalszymi wydarzeniami, to to był sezon do zapchanua dziury i o dupie Maryny.
  • Odpowiedz
6. Nasz kumpel pirat, który w serialu jest postacią pozytywną nie ginie.


@LibertyPrime: A czy on czasem nie znika z fabuły bez śladu?

4. Postać Marco została wprowadzona wcześniej.

Może będą chcieli naraz zekranizować piąty i szósty tom. To by było i dobrze i źle. Dobrze, bo to jedna historia, źle bo pewnie poucinają wątki żeby zaoszczędzić na scenografii i CGI :(

5. Nie przypominam sobie by były dwie wersje Millera
  • Odpowiedz
  • 0
@LibertyPrime wydaje mi się że za atak na ładujący prom odpowiada facet nie babka ...
Co do Boby ... Gdzieś kiedyś obiło mi się o oczy ze wyszła jakaś książka "tylko" o niej ... Może tam to jest. Zresztą zawsze wydawała mi się patriota. Nie powinna mówić że mars się "kończy".
  • Odpowiedz
wydaje mi się że za atak na ładujący prom odpowiada facet nie babka ...


@bsl: ano tak, zapomniałem. W książce był to facet, zresztą ojciec dziecka zabitego przez protomolekułe w 1 lub 2 sezonie.
  • Odpowiedz