Wpis z mikrobloga

Cześć:) dostałem przesyłkę na #wykopaka od @yuio Chciałbym tutaj publicznie podziękować i docenić tego Naszego Mireczka. Niespodzianka niesamowita, dostałem kawę, cygaro i chyba najbardziej wypasione piwo, nawet o takim nie słyszałem. Teraz będzie sobie kolejne lata leżakować, bo mi będzie szkoda otwierać na byle jaką okazję. Dziękuję Mireczku. Szkoda, że w liście nie dałeś adresu zwrotnego, chętnie bym odpisał. W każdym razie, trzymaj się tam ciepło, i wesołych świąt! PS: a moja para chyba się wybiera na ścianę wstydu, bo jeszcze nie zweryfikowała przesyłki, szkoda, powoli tracę serce do przesyłki, która leży i kurzy się na lodówce.
  • 13
chyba piwo nie ma czegoś takiego


@kubaklodz: jeśli jest kupione to ma datę ważności na 100%. Nie wiem, jak piwa warzone w domu.

opowiem o wrażeniach i skutkach picia przeterminowanego browara:)


Może być np. skisłe, czyli kwaśne.
@faramka: Daj spokój jestem beergeekiem i mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o te tematy. Nie wysyłałbym niczego czego nie byłbym pewien. Było dobrze przechowywane - no i nadal jest jednym z cenniejszych jakie posiadam, stąd poleciało do prezentu.
@yuio: http://piwazazywa.blogspot.com/2016/01/kormoran-imperium-prunum-recenzja-piwa.html tutaj jest info, że piwo posiada datę ważności. Jak się ma to do tego leżakowania?

Daj spokój jestem beergeekiem i mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o te tematy.

Nie neguję. Tylko po prostu nie spotkałam się z kupnym piwem, na którym nie byłoby daty ważności. A i kilka mi się skwasiło, bo zostawiałam na specjalne okazje xD Ale te skisłe to nie były portery, fakt.
Każde piwo ma datę ważności. Takie są przepisy.


@yuio: tak podejrzewałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy są na rynku (powszechnie w sklepach) dostępne inne piwa, które mogą leżakować i "im starsze tym lepsze"?
@faramka: Portery dobrze leżakować, no ja jeszcze leżakuje Risy i piwa festiwalowe - ale musza mieć sporo %. Jak np. kupowałem piwa na festiwalu i były mocno alkoholowe w smaku, wiesz, nieułożone, to dawałem je do leżakowania.

Akurat Prunum „im starsze tym lepsze” - to nie jest zasada. To piwo od początku jest bardzo dobre. Nie znam sporo osób które je specjalnie leżakują. No i kolega Jakub nie pił - stad