Wpis z mikrobloga

2 pytania:

1. Jak w Photoshopie zapisać pdfa, tak zebym mial zaposane dwie strony z dwóch warstw w dokumencie, lub pdfa z dwoch dokumentów? Umiem wyeksportowac tylko jedną strone

2. Co jest nie tak, jesli po wyeksportowaniu do pdf czerń robi sie szara?

#grafika #poligrafia
  • 32
  • Odpowiedz
@lastro: 1. A nie możesz sobie do InDesigna wrzucić i stamtąd eksportować?
2. Sprawdzałeś rozbarwienia? Masz CMYK i samo K? Czy głęboką czerń?
  • Odpowiedz
@xandra: 1.no w sumie
2. Mam K na 100%. Tylko pozniej ten projekt wstawiałem w Photoshopie i na to nakłądałem zdjecie telefonu (nie wiem dlaczego ale w illustratorze to zdjecie robilo sie postrzępione wiec musialem kombinować)
  • Odpowiedz
@xandra: Nie wiem. Jak to sprawdzić?

Jak chce skopiowac z illustratora do indesigna projekt jednej strony, to.. nie moge jej skopiować, bo pisze mi ze za duzo elementow i cos tam cos tam. WIec jak to rozwiązać?
  • Odpowiedz
@lastro: nie wiem, ale ostatnio mnie coś pokusiło żeby zrobić prostą okładkę do magazynu w PS zamiast AI/ID, bo więcej było roboty typowo photoshopowej niż typograficznej. Nigdy więcej, chyba z godzinę się męczyłem z exportem, wszystko mi się zgadzało, profile, a w PDF całkiem coś innego, kolory inne, czerń popsuta. Zaimportowałem psd do Illustratora, ustawiłem raz kolory i od razu wszystko było jak należy. Może czegoś nie wiem albo źle
  • Odpowiedz
@lastro: Ciebie interesują rozbarwienia, a nie to jak się wyświetla. Bo dam głowę, że nie masz dobrze skalibrowanego monitora, a jak wcześniej pisaliśmy czerń się różnie wyświetla zależnie od tego czy jest zwykła czy głęboka i w Indyku i gdzie indziej.
  • Odpowiedz