Wpis z mikrobloga

Giereczka Polską skończona, jestem całkiem zadowolony z rezultatów, jako iż była to moja pierwsza taka gra "na poważnie" na hardzie. Przy okazji kilka aczigmentów wpadło to jestem tym bardziej zadowolony.
Wiem, że dalej mógłbym grać, bo jeszcze zostało 100 lat do końca rozgrywki, ale jest to już po prostu nudne, bo nikt nie stnowi dla mnie jakiegokolwiek wyzwania.

#eu4
źródło: comment_jxQBxRUJHEPrJVNyafVPdK8hthq8cIDz.jpg
  • 15
@RandomowyMetal: Idee nie były jakieś bardzo "specjalne" pod WC czy coś w tym stylu. Początkowo grałem bardzo lorowo, ale w końcu postanowiłem stworzyć "Polsko-Rosję". Więc idee jakie zabrałem w kolejności:
-Innowacyjne
-Arystokratyczne
-Administracyjne
-Handlowe
-Wielkościowe
-Defensywne
Zostały mi jeszcze dwa sloty wolne, więc pewnie zabrałbym gospodarcze i jakieś z dyplomatycznych tudzież ofensywne.
W prowincjach dawałem edykty związane z manpowerem, co w połączeniu z arystokratycznymi i wielkościowymi dały mi od zarąbania ludzi.
@Korisho: Szansa jest. Zależy też jakie masz doświadczenie w tego typu grach strategicznych. Jesli nigdy w takie gry nie grałeś, to polecam na yt obejrzeć jak ktoś gra i się podstaw nauczyć. Resztę umiejętności zdobędziesz podczas samego grania.

@Heibonna: Quantity ideas brzmi wystarczająco ludzko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Korisho: jako żółtodziób w tym temacie powiem, że po 10 h kopiowania ruchów Pulchnego Niedźwiedzia z YT udało mi się prowadzić już jakotaką rozgrywkę. Obecnie przy 500+ dalej nie zdaję sobie w pełni sprawy z pewnych zależności (handel, bitwa na terenie, statystyki woja), ale wachlarz możliwości się powiększył :)