Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, poniedziałek rano, to ten poniedziałek w którym biorę się za siebie.

Jaki polecacie dobry i tani hosting domeny dla kogoś, kto chce sobie postawić pierwszą stronę i się na niej uczyć. Pamiętam, raz w życiu miałem nazwa.pl, ale pewnie jest dużo ciekawych alternatyw.

Jeszcze kilka głupich pytań:
Co się dzieje kiedy mając domenę na jednym hostingu, chcę przenieść się na inny. Muszę czekać, aż wygaśnie mi "umowa" z pierwszym, żeby domena znowu była wolna? Czy działa to jakoś inaczej?
SSL i maila dokupuje się dodatkowo?
Za domenę płaci się miesięcznie, czy to raczej jest dłuższy okres, np. rocznie?
#webdev
  • 9
@Sempaaj: Najlepiej ćwicz na serwerze postawionym na localhost. Jeśli zaczynasz, postaw sobie np. WAMP.

Co się dzieje kiedy mając domenę na jednym hostingu, chcę przenieść się na inny. Muszę czekać, aż wygaśnie mi "umowa" z pierwszym, żeby domena znowu była wolna? Czy działa to jakoś inaczej?

Domena i serwer to dwie różne sprawy. Domenę możesz przenosić pomiędzy usługodawcami według uznania. Jeśli opłacisz domenę w X i hosting w X to w
@CeZiK_: wiem wiem, ale chciałem sie pobawić z wordpressem, później ewentualnie z woocommerce, a jak wstępnie rzuciłem okiem to ludzie nie polecają stawiać tego na localhoscie. poza tym jakiś najtańszy pakiet na jakimś hostingu to chyba nie są zbyt duże pieniądze w skali roku :/
@Sempaaj: jest wręcz zupełnie odwrotnie niż napisałeś, ZAWSZE pracuje się na środowisku lokalnym a na serwerze umieszcza się dopiero finalną wersję przeznaczoną "dla świata".