Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór.
Mam ciekawy przypadek informatyczny (a że kiepski jestem w te klocki to pytam). Kupiłem klasyczny kabel rj45 do routera, bo chciałem w końcu mieć internet na kablu. Po podłączeniu kabla, internet działa do połowy ¯\_(ツ)_/¯ Już tłumaczę. Odpali mi facebooka, youtube, ale nie odpali speedtesta, linków z google, czy nawet wykop. Zwykle na wifi mam między 8-15mb/s prędkość #orange xD ale na kablu leci do 105mb/s. Co ciekawe - kiedy mam kabel podłączony do PC, ale łączność idzie po wifi to mam te 90mb/s i działa wszystko. Odłączam kabel to spada do 10. Podłączam kabel, a odłączam wifi to nie działa połowa stron w przeglądarce (mozilla, ale sprawdzałem na innych i to samo) tak jakby...
Podłączyłem ten sam kabel do lapka to wszystko śmiga. Jeśli jest ktoś kto łopatologiczne wyjaśni jak dla lajkonika w czym tkwi problem to będę wdzięczny, bo pingi po 2000 już mnie lekko mówiąc wkurzają.
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #informatyka #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Van_der_Wons: Jakiś antywirus? Może sieć ustawiona jako publiczna zamiast prywatnej? W menedżerze urządzeń usuń karty sieciowe ( wi-fi i lan), restart kompa i w menedżerze kliknij ikonkę wyszukaj urządzenia (czy jakoś tak). System zainstaluje karty od nowa i powinien też od nowa je skonfigurować.

Wyłącz też połączenie wi-fi jak korzystasz z kabla, może się gryzą.
  • Odpowiedz
@Van_der_Wons: sprawdź w ustawieniach protokołu ipv4 karty sieciowej czy nie masz czegoś poprzestawiane, najlepiej oczywiście na auto, chociaż sposób sposób powyżej wydaje mi się, że też powinien przestawić wszystko na auto
  • Odpowiedz