Wpis z mikrobloga

44/100

Ostatni odcinek serii, w której zajmujemy się najbardziej znanymi kibicami polskich klubów.

Zostały nam już tylko drużyny Wisły Płock oraz Zagłębia Lubin. Ta pierwsza miała taki moment w tym sezonie, kiedy grała naprawdę dobrze. Pochorował się jednak Jakub Rzeźniczak, a loty obniżył Dominik Furman i dobry okres płocczan się skończył.

A jacy słynni kibice oglądali te mecze z trybun stadionu w Płocku?
No cóż.
Prawdopodbnie żadni.
Do kibicowania Wiśle Płock przyznawał się aktor Zbigniew Buczkowski. Jednak jest to od wielu lat kibic Legii, a Wiśle Płock kibicował tylko ze względu na osobę swojego przyjaciela, w tamtym czasie prezesa Wisły Krzysztofa Dmoszyńskiego, od 2013 roku Krzysztofa D.. W 2019 został skazany na rok i 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 12 tysięcy złotych grzywny.

Poza Buczkowskim, który nawet brał udział w akcji promocyjnej z udziałem Wisły nie udało mi się znaleźć więcej informacji o znanych kibicach.

A jak ma się sytuacja na trybunach dwukrotnego mistrza Polski? Trochę lepiej.
Kibicem Zagłębia Lubin jest Łukasz Kubot. Polski tenisista, który w deblu jest nawet mistrzem świata, a w singlu był pierwszym polskim tenisistą od czasów Wojciecha Fibaka, który wszedł do pierwszej 50 rankingu ATP kibicem Zagłębia jest od dziecka. Nic jednak dziwnego, jego ojciec Janusz Kubot był zawodnikiem, a następnie członkiem sztabu szkoleniowego Miedziowych. Miał on więc wystarczająco dużo czasu by zaszczepić synowi miłość do klubu, w którym spędził tyle lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kibicką Zagłębia Lubin jest też Natalia Czerwonka, polska srebrna olimpijka i dwukrotna medalistka drużynowych mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Zastanawiałem się, czy należy ją uwzględniać skoro była zawodniczką Zagłębia, ale skoro nie piłkarką to jeszcze ujdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koledzy z Lubina zarzekają się, że Renata Dancewicz też jest kibicką Zagłębia. Moim zdaniem jest to mocno naciągane, ale w wywiadzie z 2013 roku wiedziała, że taka drużyna istnieje i orientowała się w jej wynikach więc uznajmy, że się liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna
Bartoni - 44/100

Ostatni odcinek serii, w której zajmujemy się najbardziej znanymi...

źródło: comment_rbY6azvjxHcal3gFwJ9wu1SOsaMHy2Na.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz