Wpis z mikrobloga

Trochę przejrzałem tematów, wypowiedzi i innych, ale nadal mało. Niedługo zakładam akwarium, to moja pierwsza przygoda z tą dziedziną. Akwarium i inne duperele mam powybierane, ale nadal brakuje mi konkretów. Mam zamiar hodować na samym początku gupiki plus do tego jakieś kiryski/danio. No i tu się rodzi problem, jakie mam zastosować podłoże do akwarium i roślinki? Akwarium 54litry.
#akwarystyka
  • 6
@KHOT: Dlaczego nie urośnie?
Moje doświadczenie z piachem mówi całkiem co innego. Rośliny rosły dobrze, korzenie też miały potężne. Głównie Rotale, Ludwigie i Cryptocoryny. Nie był to żaden roślinniak, zwykłe akwarium bardziej w stronę low-techa.
Więc nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że w piachu nic nie urośnie ¯\_(ツ)_/¯
@dethnir: Możesz śmiało iść w piach, pod korzenie jakieś kulki gliniano-torfowe ewentualnie
@dethnir: panie, najpierw sprawdź jaką masz wodę - jak miękką, nie idź w gupiki. Pierwsze 3-4 miesiące próbowałem iść w gupiki, skończyło się bardzo słabo.
Więc tak: zrób najpierw testy wody
Potem wybierz rybki, najlepiej biotopowo. Pamiętaj, że masz malutkie akwa, kiryski, neonki, jakieś żyworódki, inne raczej nie.
Akwarium załóż, sama woda, piasek plus coś pod nim dla roślinek, rośliny. Włącz filtrację, zrób cykl (azotowy?). Poczekaj ze 2 tygodnie, czasem warto
źródło: comment_0FLgGXEhYEr4HXY7iqk5b25EZxNlS5f9.jpg
@dethnir jezeli masz tylko 54 l to danio odpadaja chyba ze akwarium jest dlugie ,gupiki szybko sie rozmnazaja,musisz to wziasc pod uwage.na poczatku jak ktos radzi musisz zamknac cykl azotowy min 2tyg raczej dluzej ,mozesz to przyspieszyc jak ktos ci da kawalek gabki z filtra z innego akwarium .z piaskiem w akwarium jest taki problem ze szybko sie brudzi I ciezko sie sprzata .DLA roslin piasek jest gorszy z uwagi na maly