Wpis z mikrobloga

@adrninistrator: ja kiedyś miałem na studiach i tak mnie #!$%@?ł wykładowca że się zacząłem tego uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) na domiar złego wkręciłem się i tak się złożyło że dłubię w tym zawodowo. Ale jest to nisza, coraz węższa.
@adrninistrator: dawno nic nie szukałem, zobacz sam. Generalnie Delphi zostało wyparte przez nowsze rozwiązania, zwłaszcza przez C# na polu desktopowym, ewentualnie webówkę. Tam gdzie potrzebna jest wydajność używa się raczej C++, o ile w ogóle ktoś na to zwraca uwagę. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa nie opłaca się używać środowiska, do którego trudno znaleźć specjalistów (obecnie raczej mało kto dobrze ogarnia Delphi), także oferty spotkasz raczej w miejscach, gdzie jeszcze korzysta się
Warto się uczyć #delphi co?

@adrninistrator warto i nie warto, zależy czy coś umiesz. Jeżeli chcesz znaleźć pracę to Ci ciężko będzie. Hobbystycznie nie poznasz smaczków tego języka. Narzędzie drogie ale i warte swojej ceny. Producent zachłysnął się swoją popularnością i przegapił pewne możliwości, które obecnie dzielnie stara się nadrobić. Obecne trendy pisania kodu niewiele więcej doprowadzają do tego, że każdy język programowania można sprowadzić do wspólnego mianownika i piszesz to samo
@JacobTheLiar: uszanowanko ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakt, wiele języków, w tym Delphi, da się sprowadzić do wspólnego mianownika, a i w Delphi, skoro jest obiektowe, można (i warto) zastosować wiele praktyk projektowych stosowanych obecnie. Na ogół różnicą jest głównie składnia i pomniejsze detale techniczne. Problem się zaczyna kiedy przychodzi do znajomości konkretnych bibliotek, które są charakterystyczne dla konkretnego środowiska.