Wpis z mikrobloga

@ziel0ny: Okej, więc tak - dobra to są te przedmioty, które kupujesz na targu, a które wymieniasz w różnych miejscówkach za konkretną liczbę złota.
Jak wyciągasz tę kartę i akurat masz jakieś dobra przy sobie, to nie musisz iść specjalnie do świątyni, twierdzy czy miasteczka, a po prostu "odrzucasz" kartę i bierzesz +1 szt. złota w stosunku do tego, co masz na karcie.
Jeśli dodatkowo jesteś poza miastem (miastem, czyli
  • Odpowiedz
@ziel0ny: Pamiętaj, że możesz mieć po jednym przedmiocie danego rodzaju (1 broń, 1 ubranie, 1 dobra - 2 bronie możesz mieć po opanowaniu jednej umiejętności, która na to pozwala). Każdy przedmiot jest opisany, do jakiej kategorii należy. Dobra to są przedmioty, które możesz kupić od zera do kilku monet, przetransportować w dane miejsce i wydając akcję (a przy lepszych np. akcję i jakieś trofeum) i zgarnąć złoto.
  • Odpowiedz
@CKNorek: to drugie z wstrzymaniem zrozumiałem, czyli po prostu mogę sobie wymienić kartę przedmiotu na inną kartę przedmiotu która jest na rynku? i wtedy w razie różnicy cen biorę sobie dodatkowe złoto na rękę o ile nowa karta była tańsza albo dokładam jeśli droższa?
  • Odpowiedz
@CKNorek: aaaa dobra źle mówię, to już wiem o które przedmioty chodzi, te takie zarabiajki jak ja na nie mówie, co tam kosztują 2 złota i dają 5 po odstawieniu w konkretne miejsce
  • Odpowiedz
@ziel0ny: dokładnie tak, albo kosztują zero i dają 3 : ) Przejrzyj talię przedmiotów i zobaczysz, że każdy ma swoją kategorię (jak pisałem wyżej - dobra, broń, ubranie itp.). Tylko o te chodzi. Bywają też karty przygód (te duże, co masz 3 kolory), gdzie napisane jest, że w nagrodę możesz zgarnąć dowolne dobra z dowolnego/konkretnego targowiska. Pamiętaj, że dobra to... dobra, a nie dowolny przedmiot, bo nam na samym początku
  • Odpowiedz
@CKNorek: jak kosztują zero to dają 2, dzisiaj grałem pierwszy raz to pamiętam. To już widze że popełniliśmy błąd bo właśnie mieliśmy kartę ze bierzesz za darmo dobro z targowiska a że nie wiedzialem co to i nie mogłem znaleźć to kazalem mu wziąć cokolwiek xD wiedzialem żę to za op by bylo i coś jest nie tak. A mam jeszcze jedno pytanie, jeśli coś sprzedaje na rynku to mogę
  • Odpowiedz
@ziel0ny: Sprzedać możesz dowolną liczbę przedmiotów, jest to opisane w instrukcji "Zasady wprowadzające", strona 8, lewa kolumna pod trzema żetonami : )
No i jasne, możesz sprzedać, ALE w musisz to zrobić w ramach akcji kupowania, zatem:
wchodzisz do miasta, deklarujesz zakupy jako akcję, dociągasz jedną kartę przedmiotu (masz więc przed oczami 4 kart - 3 z targowiska + jedna właśnie dociągnięta), sprzedajesz swoje przedmioty, inkasujesz złoto, odrzucasz dociągniętą kartę
  • Odpowiedz
@CKNorek: No to już wszystko wiem, dzięki. Dzisiaj graliśmy w to pierwszy raz i udalo mi sie wygrać xD Znasz coś podobnego do tej gry w takim samym klimacie rpg bo runebound jest kolegi a ja chciałbym sobie kupić coś w podobnym stylu i mieć u siebie. No i dzięki za wytlumaczenie
  • Odpowiedz
@ziel0ny: Nie ma problemu, jak będziesz miał inne pytania, to pisz śmiało, bo może jeszcze jakieś kwestie wyjdą. Macie dodatki? Jak nie, to koniecznie zaatakujcie Nierozerwalne Więzi (mają 2 postacie, dodatkowe talie, pozwalają grac solo i w co-opie, są nowe przygody). Ogólnie to polecam mieć wszystkie dodatki : D

Zerknij na Runewars (sam niewiele wiem o tej grze, ale to CHYBA to samo uniwersum) - ale koniecznie poczytaj opinie innych
  • Odpowiedz
dodatków nie mamy. No właśnie runewars też znalazłem tyle jest taki problem że nie jest dostępna do kupna w sensownej cenie. jak mage night też obczajałem troche ale widziałem ze kosztuje ponad 400 więc słabo, ale skoro to przez brak sztuk to pewnie dlatego takie ceny bo na rebelu jest 260 a tam zawsze jest najdrożej xD A descent właśnie teraz obczajam i wygląda nieźle. ogólnie nienawidze w grach gdy walka jest
  • Odpowiedz
@ziel0ny: Mage Knight za 260 to może być stara wersja, bez problemu rozpoznasz nową edycję, ma inną okładkę (i nazwę - ultimate edition, czy jakoś tak), ma być w przyszłym roku dodruk, więc jeśli ci się spodoba, to zaczekaj i zaatakuj, jak tylko się pojawi, bo też zejdzie na pniu. Do 350 to będzie dobra cena.

Descent jest bardzo klimatyczny, w podstawce jest sporo postaci i kart, więc najpierw zacząłbym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CKNorek: wczoraj do północy oglądałem o descencie i jaram się nią, będę brał na pewno. A można gdzieś znaleźć fanowskie scenariusze?
  • Odpowiedz
@ziel0ny: musiałbyś zapisać się do jakiejś facebookowej grupy fanów Descenta (jest na pewno, ale ja nie należę : D) i tam podpytać. Póki co śmiało polecam podstawkę. Niedawno był też dodruk Kruczego Dworu, którego nakład skończył się z rok temu czy lepiej nawet i był dostępny w drugim obiegu. Jak podstawka Ci siądzie, wtedy bierz duże dodatki - Cień Nerekhall i Labirynt Zagłady - w obu masz po 4 postacie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CKNorek: ja wczoraj znalazłem jakaś oficjalna stronę z możliwością tworzenia gier i scenariuszy to tam były tylko jakieś pojedyncze scenariusze bez kampanii, chyba specjalnie nie dali możliwości tworzyć dłuższych historii bo by nikt nie kupował ich xd a żeby się zapisywać to trzeba mieć Facebooka, poszukam na forum. Ogólnie fanowskie dodatki potrafią robić robotę, fajnie jest jak wydawca ich nie blokuje jak w przypadku Robinsona gdzie jest pełno fanowskich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziel0ny: @CKNorek: nierozerwalnie więzi to według mnie obowiązkowa sprawa. Nie wyobrażam sobie takiej przygodowej RPG bez trybu kooperacyjnego, ani razu ze swoją grupą nie zagraliśmy bo nie widzimy w tym żadnego sensu. Ta gra już jest wystarczającym wyzwaniem kiedy gra się w coopie a co dopiero jakby każdy sobie przeszkadzał i rywalizowały np. o przedmioty.

@CKNorek: już wiem do kogo będę pisał jak będę miał problem z Runebound :D

@ziel0ny: wszystko ładnie Ci wyjaśnił CKNorek, mogę jedynie utwierdzic
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: w sumie dobry pomysł jak komuś żetony nei pasują, kostkami zawsze lepiej rzucać bo wystarczy wieża, tylko też byś musiał na kostce umieścić te małe symbole które pokazują co jest po drugiej stronie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziel0ny: mały symbol nie potrzebny wystarczy zobaczyc inny bok kostki czyli przechylic lekko głowę i już widzisz co jest po drugiej stronie czyli np. Jaki efekt działania będzie po użyciu Zwinnosci(?) ( skrzydła xD)

Inicjatywę zaznaczę malując wygrawerowany symbol żółtą farbą :)
Dlubał będę ręcznie bo nie mam znajomego który ma laser... XD

Jak projekt wyjdzie to kto wie, może w końcu kupię swój bo już się szykowalem i to
  • Odpowiedz