Wpis z mikrobloga

Siema, roślinożerne świry. Chciałbym powoli zacząć odstawiać mięso z diety i na dobry początek zrezygnować z niego na 2-3 dni w tygodniu. Problem w tym, że wszystkie przepisy jakie znajduję, zawierają jakąś śmiesznie małą liczbę kalorii (jestem osobą dość aktywną). Tymczasem ja po rezygnacji z mięsa w jednym posiłku, musiałbym dostarczyć jakieś 635 kcal przy praktycznie zerowej porcji węglowodanów, 50 gramach tłuszczu i 45 gramach białka. Macie jakieś protipy, strony, przepisy, dzięki którym mógłbym to ogarnąć?
#wegetarianizm
  • 11
@Felonious_Gru Haha, serio tak jest?
Niby na tych wszystkich stronach są wywody na temat wysokiej zawartości białka w białej fasoli itp. ale ilości, które musiałbym jej pochłonąć, skutecznie mnie od wege odstraszają. A jak mam ewentualne niedobory uzupełniać białkiem w proszku (którego w ogóle nie używam teraz), to średnio mi się to podoba i kalkuluje.
@Tehnikolor: Nie jest tak.
Ciężej wśród wegan znaleźć grubasy, ale da się.

Wydaje mi się że takie przepisy często próbują być „FIT” i mieć mało kalorii i robią często dziwne zabiegi w tym celu (np. makaron z cukinii)
Jedząc normalnie, nie rezygnując z np. ziemniaków, chlebka, ryżu, oleju, nie powinno być problemu.
@Tehnikolor: Ciężko doradzić nie znając kogoś.
Olej jest wegański, to jak masz parcie na tłuszcze to nie ma problemu, ale może chcesz trochę zdrowiej ale trudniej to masz nasiona i orzechy.
Fasola, ciecierzyca, soczewica - ogólnie strączki mają dość dużo białka, a jak ich nie jadłeś wcześniej za dużo to polecam bo możesz się miło zaskoczyć, jak chcesz i możesz to próbuj też rzeczy typu tofu, tempeh
@Tehnikolor: dużo osób po przejściu na dietę wegańską sporo tyje. Większość przepisow z neta jest prozdrowotnych, wpisujacych się w modę na fit diety, ale w życiu to inaczej wygląda. Przykładowo jak robisz nuggetsy z tofu, to smażysz je na głębokim tluszczu i wcale nie wychodzi mniej kalorycznie niż mięsna wersja. Ja dodaje sporo olejów (głównie lniany i oliwa), wprowadziłam też do diety masło orzechowe. Ciężej będzie z taką ilością białka, bez
@Tehnikolor: polecam pieczarki w panierce
Kroisz na grubsze plastry i obtaczas w jajku a potem w bułce i smażyć
A jeśli chcesz bardziej skomplikowanie i smaczniej to obtaczaj dwa razy i do jajka/bułki wsyp przed obtaczaniem kucharek i kurkumę i smazysz
Do takich pieczarek pasuja jeszcze jakieś ziola, przyprawa o smaku sosu sojowego albo Kamis sriracha
A jeśli chcesz bez jajka to chyba można zamiast jajka obtaczać w glutku z siemienia