Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
co to znaczy dobrany kask? Zamówiłem przez internet kask met. Głowa u mnie to 57, a met 52-59 więc powinno być ok. Skręciłem pokrętłem i czuję a raczej nic nie czuję. Kask ma być dopasowany jak czapka zimowa? Mój pierwszy kask rowerowy w życiu.
#rower
  • 11
  • Odpowiedz
@anthoris: Ja po dokręceniu nie mogę go zdjąć. Opaskę mam na granicy duszenia. Raczej chodzi o to żeby dobrze leżał.
Jak go zakładam to owszem, czuję jakieś drobne uciski ale raczej dlatego że jestem skupiony na umocowaniu go na głowie. Potem podczas jazdy czy jak już robię cokolwiek innego a nie myślę o tym to właściwie nie czuję że go mam na głowie.
I tak jak lubię kupować rzeczy przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiQ27: kask nie obraca się i delikatnie przesuwa się przód tył ale to raczej że jest... płytki? Jak zapne pod brodą, bo chyba tak trzeba jeździć, jest ok ale Mosze mocniej poluzować podbródek aby mówić.
@pietryna123: wszystko przez internet kupuje. W moim mieście powiatowym nic nie ma, dosłownie. Miała być nowa galeria ale lokalny oligarcha przyblokował.
  • Odpowiedz
@anthoris: Nie wiem jak u ciebie z zapasem funduszy ale ja w takim wypadku kupuję po prostu wiele różnych. W przypadku butów ostatnio na raz 10 par wziąłem. 5 modeli po 2 rozmiary bo nie byłem pewny. Ostatecznie zostały jedne a reszta do zwrotu. Fakt, kapitałochłonne, ale masz możliwość sprawdzenia wielu różnych.
Na razie wiem tylko, że w przypadku butów narciarskich to by nie siadło bo te rozmiarówki są kompletnie
  • Odpowiedz
@anthoris: mam podobnie, mój też się potrafi trochę przesuwać. Ale to raczej kwestia konstrukcji stelaża czy jak to się tam nazywa. Masz ew. jakąś regulację "głębokości" (jakaś zmiana położenia zaczepów) czy tylko obwód?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anthoris: kasku nie kupuje się przez neta. Obwód głowy to nie wszystko. Każdy ma inny kształt głowy i jak będziesz miał kask Bontragera i Giro w takim samym rozmiarze to nie znaczy że oba będą równie wygodne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poratujPan: słyszałem to ale nie będę jechać do stolycy 200 km po kask. Kupiłem, czuję się wygodnie ale nie mam z nim doświadczenia. Buty SPD, moje pierwsze, też przez neta kupiłem i trafiłem idealnie :)
  • Odpowiedz