Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pierwsze chwile z serialem i mam wrażenie, że trzeba znać komiks. Jest dużo rzeczy, których kompletnie nie znam i nie rozumiem. A z filmem to już w ogóle to nke ma nic wspólnego.

#watchmen #hbogo #dc #komiks
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MorDrakka: sceny walki, chociażby gdy hooded justice strzela oczami gdy ktoś mówi że chyba ma nadludzką siłę bo pokonał 3 facetów w magazynie. można to porównać do tej sceny z więzieniem chociażby albo gdy roszark walczy z SWAT

@promateosz: film poza kadrami które sa żywcem wyjęte z komiksu ma bardzo niewiele wspólnego z tamtym. postać ozymandiasa jest wykastrowana z całego jego backgroundu i fascynacji kulturami (nie wspominając o jego nadludzkich umiejętnościach), z rorszarka zrobiono takiego edgy mściciela podczas gdy był autentycznym psycholem z którym nie szło się utożsamiać, żaden z watchmen nie był typem batmana (1vs20) i akcja z więzienia była całkowicie poza klimatem oryginału, scena z haleluja i wygraniem z impotencją bez komentarza

film bez znajomości komiksu pewnie dla większości wydaje się ok, po przeczytaniu komiksu raczej zmieni się zdanie. osobiście zupełnie nie trawię tego filmu (nie zabierając mu tego że ma bardzo ładne kadry). film stawia na brutalność, mrocznych superhero. Komiks wyśmiewał i dekonstruował
  • Odpowiedz
@mavon: dalej brak przykładów w jaki wyśmiewa poza jednym, który sam wypisałem, a napisałaś, że wyśmiewany (czyli częściej niż raz) i zastanawiam się co przegapiłem




  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Manhattan to jedyna postać która miała mieć "moce", z samego założenia. Watchmen to byli po prostu ludzie którzy postanowili działać. Manhattana można traktować jako siłę natury, pewien punkt odniesienia dla historii i deus ex machine aniżeli jako pełnoprawnego bohatera opowieści, chociaż nadal nim jest.
  • Odpowiedz
Z jednej strony piszecie, że nie powinno być zbyt silnych postaci a z drugiej mamy Manhattana co se mieszka na Marsie, nawet ten adoptowany gówniarz ma jakieś dziwne moce.


@Mega_Smieszek: Bo on jest jedyną mocą z supermocami, właściwie stał się bogiem. Dla niego przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, to jest to samo. Człowiek, zwierzę, rośliny - on nie patrzy na istotę, ale z jakich atomów się składa i dla niego to
  • Odpowiedz