Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Od lat patrzę na posty o 30 Tonach na Wykopie i wiele osób pisze, że tęskni za tym programem i co mnie poruszyło, to fakt, że oni chcą przywrócić ten program. Pomysł jest dobry, jednak należy pamiętać, że tego programu nie ma już 13 lat, a w mediach to jest dość dużo czasu. Obawiam się jednak, że ten program nawet, jeśli zostanie przywrócony, to będzie miał inną formułę, która ma się dostosować do wymogów, jakie stawia rząd... Jeśli zostałaby zastosowana nowa formuła, to starzy wyjadacze i świadomi słuchacze z młodego pokolenia będą narzekać, że za dużo disco-polo, bo to jest takie modne itp.. Natomiast przy starej formule pojawiłyby się hity, których nigdy nie słyszał na uszy i będą się dziwić, że lista jest dziwna, co już było widać w 2005 roku, kiedy w jednym wydaniu mamy zarówno Kayah, którą zna wielu widzów 30 Ton!, jak i też naszego papieża, dziesięcioletnią Hiszpankę, animowanego krokodyla Schnappiego, System Of The Down, który gra ciężką muzykę, no i Fryderyka Chopina, który według większości słuchaczy gatunków innych, niż muzyka poważna i pokrewne nie powinna była się pojawić w 30 Tonach!. Ponadto program był tworzony głównie na podstawie sprzedaży płyt, które odchodzą powoli do lamusa na rzecz serwisów typu Spotify itd.. Tworzenie notowania 30-stu najpopularniejszych utworów w Polsce na podstawie serwisów internetowych byłoby dość trudne. Przywrócenie listy może bardziej zaszkodzić wizerunkowi 30 Ton!, niż pomóc. Zwłaszcza, że z tego, co udało mi się zaobserwować, wydania z lat zerowych, które osobiście lubię były mniej popularne, niż te z lat 90-tych.

Ja osobiście nie chcę przywrócenia jedynie ze względu na fakt, że ja wątpię, aby po 13 latach użyli stworzonych w 1999 wzorów, które ja bardzo lubię, ale nie przystają zbytnio do naszych czasów i prędzej stworzyliby nową grafikę podobną do interfejsów w smartfonach.

Nie mam nic do @Rimfire'a, gdyż miał dobre intencje, jednak byłbym za powtórzeniem programu, a nie jego reaktywacją. Zwłaszcza, że telewizję oglądają głównie starzy wyjadacze, a jeśli jakiś z młodego pokolenia obejrzałby telewizję, to przynajmniej dowie się, jakie utwory były faktycznie chętnie słuchane przez Polaków od lutego 1995 do początku kwietnia 2006. Taka ciekawostka z historii muzyki.

Ja namawiam do napisania innej petycji, tym razem dotyczącej powtórki wspomnianych wydań. O reaktywację też możecie się starać, ale musicie liczyć się z tym, co ja napisałem w pierwszym akapicie.

#30ton #powtorka #tvprozrywka #gimbynieznajo #lata90 #lata00

Co wolicie?

  • Powtórkę wydań _30 Ton!_ z 1995-2006 55.6% (5)
  • Przywrócenie _30-stu Ton!_ 44.4% (4)

Oddanych głosów: 9

  • 1
@TheZolwik102: PS. 30 Ton! to był symbol jednego z poprzednich pokoleń i jego sukcesu oraz odczuć nie można dzisiaj odtworzyć. Jak mawiał Wojti z YouTube, drugi raz Shrek nie wyjdzie. Tak starych 30-stu Ton! nigdy nie będzie. Bo nowe 30 Ton! przystawałoby do starego, jak Książę Czaruś do Shreka, przynajmniej tak podejrzewam.