Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaka jest szansa że optyk źle zmierzył mi wadę wzroku? Odebrałem dzisiaj okulary i są bardzo niekomfortowe, trudno skupić wzrok z bliska, kręci się w głowie.

W lipcu byłem u okulisty i wyszło -1,25 w obydwu oczach. On zmierzył (czy coś się nie zmieniło od czasu lipca) i wyszło podobno pomiędzy -1,75 a -2,00 ze wskazaniem na to drugie. Miałem mierzone przez komputer, odczytywanie z tablicy i rozstaw. Niby przykładał mi -1,75 a potem -2,00 i była różnica. Są niekomfortowe z daleka jest dobrze, ale z bliska trudno skupić wzrok, szybko się męczy.

Miał ktoś podobnie?
#okulista #okulary #kiciochpyta #lekarz #wadawzroku #pomocy
Michal0173 - Jaka jest szansa że optyk źle zmierzył mi wadę wzroku? Odebrałem dzisiaj...

źródło: comment_KHIteUYblbT1ac9ckc4kxdt6B1rKqJtd.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwierzak40: To prawda, ale okulista kompletnie nic innego mi nie wykrył. Zresztą poprzednie okulary jakie miałem (-0,75 -1,00) były komfortowe a różniły się od tych tylko mocą i antyrefleksami.
  • Odpowiedz
Może kwestia przyzwyczajenia. Ja na początku nie mogłem nosić nowych okularów więcej niż kilkadziesiąt minut- bolała mnie głowa i miałem mdłości.
  • Odpowiedz
@Michal0173: to, że optyk zmierzył wartość korekcji nieprawidłowo jest całkiem prawdopodobne, ponieważ optycy zajmują się jedynie wykonywaniem okularów na podstawie informacji przekazanych przez okulistów lub optometrystów i nie powinni "badać" pacjentów, ponieważ nie mają do tego kwalifikacji. Ale pomijając tę kwestię, to jeśli okulary były dobierane do dali, to bardzo możliwe, że widzenie z bliska będzie niekomfortowe, ponieważ to zupełnie inna odległość i może powodować dodatkowy wysiłek akomodacyjny. Bardzo często jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GloomySunday: Dzięki za konstruktywną odpowiedź. Tylko, że to jest dramat, po przeniesieniu wzroku na przedmiot blisko momentalnie mam zawroty. Na dal jest ok. Co w takiej sytuacji? Czekać? Umówić się do okulisty lub optometrysty?
  • Odpowiedz
@Michal0173: rozumiem — w przypadku tak dużego dyskomfortu najlepiej skonsultować się ze specjalistą i przekazać mu te wszystkie informacje, a następnie wrócić do optyka, który zdecydował się na "przepisanie" takiej korekcji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GloomySunday: Nie no, z tymi zawrotami głowy trochę przesadziłem. Najdziwniejsze jest to, że z bliska nie mogę złapać ostrości na dłużej niż sekundę, patrząc się nieruchomo w jeden mały punkt.

W każdym razie dzięki!
  • Odpowiedz