Wpis z mikrobloga

Fajnie @wojna_idei: ma drugi kanał :) Już się bałem, że nie będę miał co zgłaszać.

A tymczasem mamy filmik o tym czy historia o potopie biblijnym jest prawdziwa?

Czyste złoto, zdaniem naszego przystojniaka ani prawdziwa, ani fałszywa a należy do kategorii "mit prawdziwy" (). Kto to się pluł ostatnio, że taguje tego ładnego pana jako #bekazkatoli? XD

#neuropa #polskiyoutube
lakukaracza - Fajnie @wojnaidei: ma drugi kanał :) Już się bałem, że nie będę miał co...

źródło: comment_A4FZ0QH1cJIT3TFTNEdxXc2Dvtf3R4BD.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Nie mam pojęcia co jest w filmie ale genetycznie widać u człowieka, że doszło kiedyś do wielkiej katastrofy wyrzynającej większość gatunku a teksty podobne do potopu występują powszechnie w różnych kulturach i religiach.
  • Odpowiedz
a teksty podobne do potopu występują powszechnie w różnych kulturach i religiach.


@Herubin:

Hmm zastanówmy się dlaczego. Może dlatego że wszystkie stare miasta były nad brzegami wielkich rzek, a one czasem za bardzo wylały, jak u nas 1997r? Potem efekt głuchego telefonu, opowadania historyjek i po stu latach masz zalany cały świat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Twierdzenie, że to było w różnych kulturach jedno i to samo
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Skąd to szambo na jego temat? Przecież szuryzmów nie głosi. A co do potopu to zapewne jakiś rodzaj potopu istniał i dlatego odbił się na wszystkich kulturach tego świata i nauka nie neguje tego. Nie bądź ignorantem.
  • Odpowiedz
ze biblia to tez historia narodu żydowskieg


@Sweet_acc_pr0sa: Od powrotu z niewoli babilońskiej się mogę zgodzić, ale wszystko co wcześniej, łącznie z księgą powtórzonego prawa to jeden wielki chłam i bzdury nie potwierdzone w żadnym innym źródle. Wielkie królestwo Salomona między Egiptem a Mezopotamią, o którym nie napisano jednego zdania na setkach tysięcy tabliczek z pismem klinowym. A opisywane na tabliczkach są nawet pomniejsi władcy. XDDDDD Na istnienie Dawida jest jeden
  • Odpowiedz
ógł mieć miejsce potop lokalny we wczesnych czasach rozwoju ludzkości i religii animistycznej


@MichalLachim: Mógł, ale też nie musiał. Jest to niepotwierdzona hipoteza. Oczywiście, że gdy powstała cieśnina Bosfor musiało dojść do potopu, ale na pewno miał zasięg mocno ograniczony w porównaniu z biblijnym i żadna arka nie pływała ze zwierzątkami XD
  • Odpowiedz
{Słońcesław z oddziału Białych Wojów Swaroga}
_____________________________________________

Biblia opisuje potop lokalny czy ogólnoświatowy?


@prawa_reka_sorosa: światowy, natomiast to kolejny z przykładów gdzie jewangelia ordynarnie zżyna z pogańskiego uniwersum, podkoloryzowuje, miesza w judeochrzescijanskim sosiwie, a potem serwuje gojom jako prawda objawiona przez samego Elohima
  • Odpowiedz
Potem efekt głuchego telefonu, opowadania historyjek i po stu latach masz zalany cały świat


@lakukaracza_: Trochę tak, trochę nie. Mamy, na przykład, do dziś niewyjaśnioną zagadkę wielkiego "kolapsu" cywilizacji epoki brązu - około 1200 roku p.n.e. Nagle i z dupy zaczęły upadać największe "państwa" tego okresu, jak choćby imperium Hetytów, cywilizacja mykeńska czy starożytny Egipt, nagle i z dupy zagładzie ulegały całe miasta, zerwaniu uległy szlaki handlowe - i tak dalej,
  • Odpowiedz
Nie mam pojęcia co jest w filmie ale genetycznie widać u człowieka, że doszło kiedyś do wielkiej katastrofy wyrzynającej większość gatunku a teksty podobne do potopu występują powszechnie w różnych kulturach i religiach.


@Herubin: tylko, ze efekt wąskiego gardła nastąpił znacznie wcześniej niż w trakcie rewolucji neolitowej. A katastrofą, która przyczyniła się do tego był wybuch superwulkanu Toba, doprowadzając do niemal całkowitej zagłady gatunku ludzkiego.
  • Odpowiedz