Wpis z mikrobloga

Mirki, mam parę pytań.

1. Wartość piłkarza rośnie na przestrzeni trwania sezonu, czy kiedy przychodzi jakaś aktualizacja? Dla przykładu, wyciągnąłem Piątka z Genua za 42 miliony, wartość rynkowa na tamten moment to 39 milionów, rozegrał wtedy 21 spotkań i strzelił bodajże trzy bramki? U mnie w ogólnym rozrachunku ma już na koncie ma 32 spotkania w których zdobył już 43 gole a mimo to wartość rynkowa to nadal 39 milionów, dlaczego?
2. Dlaczego dochodzi u mnie do sytuacji, gdzie przez połowę sezonu zawodnik X, rozwija się regularnie i nagle przychodzi moment w którym dosłownie przy każdej umiejętności na czerwoną strzałkę w dól? Skąd to się bierze, jak temu zaradzić? I dodam że zawodnik X, często nie ma więcej niż 20/21 lat. Nie wiem, interpretować to tak, że po prostu za szybko wystrzelił z formą i stąd ten zjazd?

#gry #footballmanager #fm2019 #fm19
  • 17
  • Odpowiedz
@Harmideron: Hm, potencjał większy niż obecne umiejętności, więc raczej to pierwsze, sprawdzę. Możliwe że mam problem z wypaleniem, bo jednak jak się gra trzy mecze w tygodniu praktycznie co chwile, mając ograniczoną kadrę, to nie trudno o to. :P
  • Odpowiedz
@Harmideron: Wysłałem ich na odpoczynek, bo aż z trzema zawodnikami mam ten problem. :O Niech posiedzą dwa mecze na trybunach, bo bez kitu dramat. Wiem, zdaję sobie z tego sprawę, ale ciężko o rotację w słabszym zespole jak każdy mecz w sumie jest na wagę złota. :P

Dokończę sezon i #!$%@? z tego klubu w jakieś spokojniejsze klimaty. :D
  • Odpowiedz
@Harmideron: LOSC, wbiłem jako bezrobotny i w poprzednim sezonie z dwudziestego miejsca, wskoczyliśmy na szóste a w obecnym dobrze się złożyło bo PSG odpadło z każdych możliwych rozgrywek we Francji i mam szansę na wygranie ligi i wygranie każdego możliwego trofeum, w lidze europy też szczęśliwie bo trafiłem na Ajax w ćwierćfinale i półfinał jest w zasięgu, ale braki kadrowe i ograniczony budżet są dobijające a w zarządzie siedzą jakieś #!$%@?,
  • Odpowiedz
@FPNgda: @KrolikMU: Powiem wam tylko tyle że Piątek w lidze francuskiej odnalazł się niesamowicie, został najlepszym strzelcem w historii klubu, pomimo że parę meczy mu odpadło, pod koniec sezonu graliśmy mecz/dzień przerwy/mecz i tak osiem spotkań pod rząd, przez co było #!$%@? trudno, ale #!$%@? tam, nie do tego zmierzam. Sprowadziłem Piątka za 42 miliony złotych i teraz jest wart już 110 milionów, polecam tego zawodnika, czysty zysk przy ewentualnej
  • Odpowiedz
@PakoThugLife: wszystko zależy od taktyki, nie od zawodnika :) jeśli masz dobrą taktykę to w każdej lidze się sprawdzi Krzysio :) Ja mam taką taktykę, że u mnie napastnik to #!$%@? i tylko przeszkadza i cokolwiek bym zrobił to nie umiem sprawić żeby strzelał więcej
  • Odpowiedz
@KrolikMU: Pod koniec sezonu miałem z tym problem, u mnie napastnik z reguły strzelał po kontrataku/stałym fragmencie gry. Tak to skrzydłowi jeszcze trochę postrzelali bo jeden i drugi po równo 10 bramek, trochę środek pola, ale tutaj głównie z dystansu a najwięcej asyst z kolei notowali boczni obrońcy.

Generalnie, co mnie irytuję w FM (Choć wiadomo, że jest to na plus w ogólnym rozrachunku) to, to że jeśli chodzi o taktykę
  • Odpowiedz
czerwoną strzałkę w dól? Skąd to się bierze, jak temu zaradzić


@PakoThugLife: ponieważ w grze jest też coś takiego jak rozwój na dany moment ponad możliwości - potem te czerwone strzałki to powrót właśnie do normalności
  • Odpowiedz
@PakoThugLife: imho tak, ja zawsze robię tak ogólnie że mam w nosie często to potencjały, umiejętności, pozycję, stawiam po prostu na zawodników którzy mają najlepszą formę w ostatnich meczach, 2-3 razy wypadłeś słabo pod rząd albo fatalnie w poprzednim meczu? lecisz na ławkę albo poza skład, często nawet zmieniam takich co mają 4-5 gwiazdek umiejętności na takich co mają 2
  • Odpowiedz
@Jurigag: Też tak zacząłem robić w momencie w którym gość dwa razy słabszy, zaczął kręcić lepsze wyniki na prawej stronie obrony niż chłop z podstawowej jedenastki. :P Masz w ogóle jakiś sposób na zawodników, grających poniżej oczekiwań? Takie oddalenie od pierwszego składu im "pomaga"? U mnie tylko Rafael Leo trochę się opamiętał jak przestał grać w połowie sezonu, bo grał poniżej średniej, to pod koniec w dwóch kluczowych spotkaniach się rozstrzelał,
  • Odpowiedz