Wpis z mikrobloga

Jak w #aftereffects zrobić żeby rozmiar kompozycji zmniejszył się do rozmiaru zaznaczonej warstwy? Problem w tym że nie jest ona wgrana jako plik .jpg/.png a jako warstwa AE z RetainLayerSize. No ale zaznaczjąc warstwę zaznacza się tylko dany potrzebny fragment to nei wiem już sam. W każdym razie, potrzebuję żeby wiekość tej kompozycji była równa rozmiarom tej warstwy.
Jak sprawdzić jakie wymiary ma dana warstwa w AE?
#grafika #grafikakomputerowa
  • 5
1. Tu w oknie projektu po zaznaczeniu warstwy wyświetli się rozmiar tejże warstwy w pikselach.
2. Zaznacz i przeciągnij warstwę na tę ikonkę (Nowa kompozycja) a utworzy się nowa kompozycja o wymiarach tej warstwy.
3. Composition -> Composition settings (lub Ctrl/Cmd+K) otwiera okno ustawień kompozycji w której pracujesz. Tam zmienisz jej rozmiar, długość i wszystkie inne parametry.
helvetica - 1. Tu w oknie projektu po zaznaczeniu warstwy wyświetli się rozmiar tejże...

źródło: comment_xkVSUuniIJCqvao35vt3kD4qaFvS2jeA.jpg

Pobierz
@WUJEKprzezUzamkniete: @helvetica: 1920x1080 bo solid miał zmienianą wiekość z pełnego rozmiaru kompozycji. Nie pokazuje rozmiaru zmienionego tylko fhd. ;/

Ale załóżmy drugie pytanie, chcę wyrenderować video rgb+alpha. W jaki inny sposób mogę to zrobić niż z .avi które będzie mi ważyć kilka GB? .mov nie będzie otwierane, a można pryciąć kompozycje tak żeby wyrenderowało tylko kawałek?
@caribbean: FHD to właśnie 1920x1080

RGB + Alpha zawsze waży dużo więcej. Niewiele formatów poza avi i mov obsługuje alpha channel. mov jest najpopularniejsze i da się rozsądnie zmniejszyć rozmiar pliku jeśli zmienisz jakość i rodzaj kodeku na png.

AE renderuje tylko to co jest aktualnie w obszarze roboczym (Work Area). To ten grubszy pasek na osi czasu (pic rel).
Możesz go przyciąć tak jak chcesz bez zmieniania ustawień całej kompozycji.
helvetica - @caribbean: FHD to właśnie 1920x1080

RGB + Alpha zawsze waży dużo więc...

źródło: comment_FNS6AsuNFJmiYr4YyGoO6riCWS3mvN80.jpg

Pobierz
@caribbean: tak jak pisał Helvetica, video z kanałem alpha dużo zajmuje i jest mało formatów, które to obsługują,
nie wiem co później chcesz z tym robić, ale może wystarczającym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby wypuszczenie dwóch mało zajmujących plików video (np. mp4), gdzie na jednym masz obraz finalny, a na drugim czarno-białą maskę, z której ten pierwszy plik może pobierać kanał alpha