Wpis z mikrobloga

Wpis #winnicki ( ʖ̯)

Na konferencji prasowej przed południem zapytano czy podtrzymuję stwierdzenie, że utrzymanie spójności narodowej w kraju jest kluczowym wyzwaniem stojącym dziś przed Polską.

Potwierdzam. Jest to być może najważniejsze dziś zagadnienie dotyczące przyszłości narodu.

Poparł mnie w tym zakresie Grzegorz Braun a Artur Dziambor zwrócił uwagę, że powinniśmy przede wszystkim kłaść nacisk na tworzenie warunków powrotu Polaków do kraju.

Niestety większość tzw. prawicy nie potrafi odważnie i prawdziwie diagnozować problemu a już tym bardziej zaproponować rozwiązania.
Cieszą się, że u nas nie jest jak na Zachodzie jeśli chodzi o imigrację i... popierają pójście drogą Zachodu! Schizofrenia polityczno-sytuacyjna.

Mitem jest pogląd, że problem imigrancki Zachodu stworzyli głównie ludzie przyjeżdżający po socjal. Nie, stworzyło i tworzy go każde przemieszczenie wielkich mas ludzkich, najczęściej bardzo odmiennych kulturowo, w bardzo krótkim (zaledwie dziesiątki lat) okresie. Również a raczej przede wszystkim - przemieszczenia „pracownicze”. Identycznie jak dzisiaj w Polsce.

Tymczasem jesteśmy państwem, w którym procesy redukujące liczbę rąk ludzkich potrzebnych do pracy posuwają się bardzo słabo. Automatyzacja, robotyzacja, innowacyjność - tego potrzebuje Polska gospodarka. Nie opowieści Morawieckiego na ten temat tylko realnych impulsów.

Utrzymywanie modelu opartego na taniej sile roboczej skutkuje naciskiem na otwieranie Polski na coraz to nowe fale imigrantów zarobkowych. Po Ukraińcach przychodzą Uzbecy, po nich Nepalczycy, w kolejce są Etiopczycy i większość ludów Azji oraz Afryki.

Mówiąc językiem analogii historycznej, bo już w epoce rządów szlachty obrona gospodarczego status quo przyczyniła się do stopniowego upadku Polski - musimy przestać być zakładnikami folwarku a zacząć myśleć o nowoczesnej manufakturze.

#konfederacja
#stopimigracji
#konfederacja
#polityka
  • 14
  • Odpowiedz
  • 7
@ImInLoveWithTheCoco

a Artur Dziambor zwrócił uwagę, że powinniśmy przede wszystkim kłaść nacisk na tworzenie warunków powrotu Polaków do kraju.

I tak się mówi, a nie pieprzenie o spowolnianiu rynku, bo to jest bohaterskie pokonywanie trudności znane tylko w socjalizmie.
  • Odpowiedz
@YgoR: @Volki: @ImInLoveWithTheCoco: nie pomyliło się tu komuś kto do kogo jest w opozycji? Nie ma sensu spierać się o jedną wypowiedź kiedy tylu neuropków tylko na to czeka, pozwólmy żeby panowie w konfederacji wyjaśnili to sobie we własnym gronie, Bosak zresztą wczoraj w wywiadzie już trochę wyjaśnił, Dziambor jak widać też mówi zgodnie z resztą. Sami po wyborach wspominali że przed nimi trudne zadanie ułożenia
  • Odpowiedz
  • 1
@genesis2303 Jak będzie trzeba, to będę krytykować głupie wypowiedzi. Ja nie jestem sympatykiem RN i nie mam zamiaru bronić Bosaka, bo ten jest w Konfederacji. Jak Bosak ma debilne pomysły, to niech za każdym razem zastrzega, że to opinia RN, bo to narodowcy tak bardzo płakali, żeby było jedno koło, więc może niech z tego powodu zamkną japę jak mają coś powiedzieć głupiego.
  • Odpowiedz
@Volki: powiedział to powiedział, na #!$%@? drążyć to drugi dzień? Za mało się naoglądałem wrzut neuropy o tym? Po co podsycać jeszcze nastroje gdzie my tutaj nie mamy i tak wpływu na to co gadają nasi politycy. Szczęśliwie dzisiaj debata Dziambor Wilk to będzie jakiś nowy temat.
  • Odpowiedz
@genesis2303: Niech wyjaśniają i niech jak najszybciej napiszą ten program, bo takie kwiatki będą wychodzić co chwilę. I nie godzę się na jakieś polityczne sekciarstwo, jeśli coś mi się nie będzie w Konfederacji podobać to będę o tym głośno mówić, szczególnie w okresie prawyborczym jak słusznie zauważyłeś. Generalnie to w dupie mam na co czekają i co piszą trole i tęczusie z wykopu, Tobie też to polecam.
  • Odpowiedz
@YgoR: jako ktoś kto wiele razy musiał tłumaczyć co krul miał na myśli to naprawdę nie sądzę żeby Bosak nagle zmienił narrację, w wywiadzie mówi tyle że po prostu nie chce sprowadzać imigrantów kiedy można się w pierwszej kolejności zająć Polakami którzy wyjechali choćby. Zobaczymy jak się tam ugadają po prostu, natomiast nie widzę sensu się tutaj przerzucać kto co głupszego powiedział czy napisał. Nie ma co się unosić emocjonalnie,
  • Odpowiedz