Wpis z mikrobloga

Mircy, szukam #oczyszczaczpowietrza za ok. 800-1000 zł
Niestety, powietrze w #krakow nie rozpieszcza, więc pora coś z tym zrobić.

Powierzchnia mieszkania to ok. 60m2, ale będzie chodził głównie w salonie i sypialni. Nawilżacz mam oddzielny.

Waham się między xiaomi, sharp i philips.
xiaomi ma dobre ceny, ale ponoć tryb auto jest nieadekwatny do europejskich norm, i BARDZO brudne powietrze traktuje jako czyste... Sharp wychodzi dość drogo, Philips chyba OK.

Fajnie jakby tryb auto był dość cichy, tak żeby w nocy nie budził.

Oto co znalazłem:

Xiaomi:
Cała seria Air Purifier : 2, 2s, pro, 3: pytanie czy brać najnowszy model 3, czy np. wersję pro lub 2s

Philips:
AC1215/50, AC1217/50, AC1217/10, AC2882/10 - kompletnie nie wiem który wybrać, na oko wszystkie są mniej więcej takie same, a strona philipsa niewiele pomaga. Nawet na Ceneo porównanie niewiele wnosi: https://www.ceneo.pl/porownanie/2002/50758933-vs-59112306-vs-57382115-vs-73331930-vs-71148117

Ostatnia opcja to Sharp, ale tam musiałbym grubo budżet przekroczyć, bo pewnie wyjdzie ok. 1500zł

Sam już nie wiem, co wybrać, im więcej czytam, tym bardziej jestem zdezorientowany.
  • 46
  • Odpowiedz
@wkrk: Z Sharpem weź pod uwagę żywotność filtrów. W naszym KCD40 filtry wymieniliśmy dopiero po dwóch latach. Nie wiem jak Philips i Xiaomi, ale może się okazać że Sharp jest tańszy w dłuższej perspektywie. Filtry braliśmy z allegro, są znacznie tańsze niż oryginały a oczyszczacz zachowuje się tak samo.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wkrk: pracowałam w philipsie i mogę polecić. Z tym że to nie jest tak że jak na oczydzczaczu pisze 69 metrów to on nadaje się do takiego mieszkania. Ta ilość metrów to odnosi się do jednego pomieszczenia. Nawet otwarte drzwi nie pomogą bo oczyszzacz nie zadaje powietrza z drugiego pomieszczenia. Więc radzę go sobie przenosić z sypialni w nocy do pokoju dziennego w dzień.
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1: hej, dzięki za pomoc. Pytanie mam w sumie jedno: czym się różnią od siebie powyższe modele? Wszystkie są w okolicach 1000zł, pewnie niektóre są nowsze, inne starsze, ale w sumie nie wiem, czy mają jakieś istotne różnice w funkcjach? Nie potrzebuję łączyć się z telefonem, ani wifi, zależy mi na: 1. skuteczności trybu auto i 2) ciszy w nocy. Który możesz polecić z tych z porównania (łącznie jest ich
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkrk: jeśli Ci zależy na ciszy to bierz serie AC2x. Ac2887 i ac2882 to te same modele z tym że ten starszy ma podane że jest tak na ok 80 metrów a ten drugi na 39. Powodem tego jest to że Philips w nowszych modelach zaczął używać normy CHN zamiast UE a norma chińska jest bardziej rygorystyczna stąd inną powierzchnia. Ale jak mówiłam modele są te same. Dodatkowo chyba będziesz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkrk: a i nie sugeruj się jeśli sprzedawca Ci powie że lepszy Sharp czy LG bo większa powierzchnia - poprostu oni liczyli to wg innej normy i dlatego mają większe cyferki. Jako ciekawostkę zawsze mówiłam klientowi by wyobraził sobie dużą piłkę taka na jakiej skaczą dzieci. I że to cząsteczka smogu. I teraz wyobraź sobie że ten filtr filtruje cząsteczki wielkości ziarnka ryżu czyli ok 800x mniejsze od smogu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkrk: ciężko powiedzieć na ile to marketing a na ile prawda ale robili jakieś badania i faktycznie tak było. I nie myśl że mam coś ze sprzedaży xd już nie pracuje tam od roku xd
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1: @wkrk: też zastanawiam się między tymi philipsami a Xiaomi. Philips wydaje się łatwiejszy w obsłudze, w Xiaomi ludzie zgłaszają problemy z trybem auto ;/ różnica w cenie to tylko 300zl, a Philips wydaje się mniej problemowy.
Daj znać na co się zdecydujesz :)
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1: @wkrk: xiaomi ma filtr węglowy, a sam filtr hepa a raczej epa jest minimalnie gorszy od tych w philipsie, a duzo tańszy. Xiaomi pro jest duży i glosny, a filtry ma te same co wszystkie inne. Wybrałbym wersje 3, którą sam posiadam.
  • Odpowiedz
@brixo: czy w aplikacji można zmienić wartość przy której odpala się tryb auto?
Są jakieś problemy z konfiguracją czy stawia się oczyszczacz i działa? :)
  • Odpowiedz
@lucek091: tak, na necie znajdziesz instrukcje jak to zrobic. tylko ja mam wersje chińską oczyszczacza. W 2S kupionym w PL nie dalo sie robic automatyzacji
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brixo: @lucek091: @wkrk: tak. Masz rację. Trochę tansze filtry. Ale wymiana co 6 msc a w Philips co 2 lata. Dodatkowo Philips daje jeden za zł. No więc koszt eksploatacji wyjdzie podobnie. Po sprawdzeniu tego zdecydowanie Philips. Dodatkowo lepszy - gęstszy filtr. Bez sensu brać xiaomiego.
  • Odpowiedz