Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mils83:

Co z tych porterów warto leżakować?

Nic. Nie dostaniesz na to żadnej odpowiedzi, bo co warka to jest inna jakość, więc wyjdzie co innego. Po prostu wrzuć i zobaczysz. Wciąż i tak uważam, że nie warto leżakować porterów.

Inna sprawa jakie są minimalne warunki do leżakowania?

Nie ma czegoś takiego. Jak masz wilgoć to lakujesz. Jak masz sucho to nie lakujesz. Jak masz zimno to trzymasz. Jak masz ciepło to
  • Odpowiedz
@mils83: Tylko te kiepskie, żeby się alkohol ułożył, poza tym nie warto leżakować piw, zawsze coś tracą w czasie. Nie kumam tej mody u niektórych :D. No ale jak ktoś lubi utlenione piwo pić to nie zabronisz.
Odpowiednia temperatura to maks 12-14 stopni w ciemnym, suchym miejscu. Tym bardziej jak nie masz warunków to nie leżakuj, szkoda kasy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapuczina_corki_somsiada: no bez przesady w sklepach jak piwo stoi to też je szlak trafia? Jakoś kupuję piwa w sklepie specjalistycznym gdZie wszystko stoi na półkach i nie trafiłem na jakiś syf... Na szczęście kupiłem te piwa w okresie max miesiąca. I pewnie w przeciągu miesiąca wypiję.
  • Odpowiedz
Na pewno Okocim i perłę. Czytałem, że po terminie są zdecydowanie pijalne.


@mils83:
Okocim nie jest pijalny w ogóle. Obojętnie ile go będziesz leżakował.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brass: polegałem na opini Kopyra i typa ze strony piwnepodroze.pl , który zrobił test porównawczy 120 porterów.
  • Odpowiedz
@mils83:
Możesz przytoczyć którąś z recenzji?
Czy któryś z nich sensorycznie czuje w tym czymś coś poza palonym karmelem i alkoholem?
Po leżakowaniu alkohol ma szanse się ułożyć i wyjdzie sos sojowy, oprócz karmelu. Albo zamiast.
Okocim jest spokojnie w pierwszej trójce najohydniejszych porterów jakie piłem. A nie piłem ich mało.
  • Odpowiedz