Wpis z mikrobloga

Chanel - Bleu De Chanel (Generic Oils)
Post zbiorczy


Proporcja: 1:4
Co dodano: Spirytus skażony 96% rozrobiony wodą demineralizowaną do stężenia 80% alkoholu + 1% gliceryny.
Kiedy dodano: 18.11.2019 r.
Zapach GO: Na początku czuć miętę i cytrynę, niestety potem pojawia się chmara (dla mnie) niemożliwych do wyodrębnienia zapachów.
Podobieństwo do oryginału: Pierwsze 20-30 minut, tak na 80-90%, po tym czasie żadne.
Inne: Zdecydowanie kilka godzin macerowania mikstury to zbyt mało, dam znać za jakiś tydzień jak to pachnie

#genericoils
  • 11
  • Odpowiedz
@Lakemist: A to nie jest tak, że w tym momencie po dodaniu do olejku masz stężenie alkoholu w okolicach 60%? Perfumy z tego co kojarzę mają około 80%, ale mogę się mylić.
  • Odpowiedz
@korbuzz: Dodałem wspomnianą mieszaninę (eksperymentuję nieco z wodą demineralizowaną i gliceryną) w proprocji 1:4 z olejkiem. Koniec końców stężenie olejku to 20% a alkoholu może być rzeczywiście tyle ile pisałeś. Bez testowania nie ma zabawy, najwyżej dokupię kolejne olejki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lakemist: fajny pomysl, zeby ocenic zapach natychmiast po zmieszaniu z alko i porownawczo sprawdzic jak sie zapach zachowa po pewnym czasie macerowania. Zapach bleu de chanel dobrze mi sie kojarzy i mam nadzieje ze w postaci oleju tez bedzie dawal rade, takze jakby to rzec, ze tak klasykiem rzuce: jestes brany pod uwage bleu de chanel, nie #!$%@? tego ;--]
  • Odpowiedz
@yellowman: Bleu de Chanel nie jest moim ulubionym zapachem, ale pamiętam, że przy teście nadgarstkowym w drogerii czułem go pod nosem mając kurtkę na sobie i byłem całkiem zadowolony. Postaram się zdawać z tego relacje tydzień po tygodniu (jak nie zapomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@Lakemist: i jak tam po dłuższym czasie? U mnie po 3 tyg nadal tragedia, mieszałem 1:4 ze spirytusem z biedry. Utrzymuje się może z godzinę a potem znika. Chyba najgorszy z testowanych GO
  • Odpowiedz