Wpis z mikrobloga

ej macie jakiś specjalny preparat, ścierkę whatever do czyszczenia okularów? wydałem na szkła #!$%@? mać 1000zł, miały być przeciw brudzące loda robiące, a wyszło na to, że ciągle #!$%@?, tre i tre i dalej jakieś mazie, nerwicy można dostać
#okulary #okulista
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopyrek: #!$%@?, całe życie tak wycieram okulary i nigdy nic złego z nimi się nie działo.
@Novameh: Normalnie opłucz je pod bieżącą wodą, najlepiej ciepłą, i przetrzyj jakąś ścierką do przecierania okularów. Tylko ścierka ścierce nierówna, także musisz sam namacalnie wybadać, która będzie dobra. Żadnych Ludwików, mydeł, mazideł nie używaj, bo po pierwsze, ciężko będzie je zetrzeć, a po drugie, przeniesiesz to na ściereczkę i później z nią
  • Odpowiedz
całe życie tak wycieram okulary i nigdy nic złego z nimi się nie działo.


@Pangia: to, że nie pojawiają się pęknięcia, nie znaczy że zachowały wszystkie właściwości. Jeszcze jak przecierasz z głową, rzadko i jakąś mikrofibrą do optyki, to wszystko ok. Ale t-shirt i jazda dopóki te #!$%@? smugi nie znikną... szkoda hajsu na drogie szkła - zwykłe fotochromy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Novameh: a jaką masz? czemu miałyby niby się nie sprawdzić? pan janusz okulysta chyba chciał cie po prostu naciągnąć na w #!$%@? drogie szkła ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wykopyrek: No przez 16 lat noszenia okularów to porobiły mi się ryski tylko na tych, na których nie miałem nawet antyrefleksów, ale były robione po taniości, bo w założeniach było, że wada wzroku mi się pogłębi. Później się szarpnąłem na wypasione szkła z fotochromami, antyrefleksem, jakąś wzmocnioną powłoką… 7 lat i #!$%@? już drugie okulary zdążyłem sobie wyrobić i dalej w nich chodzę, bo w tamtych mnie nieznośnie oczy bolą,
  • Odpowiedz
@wykopyrek: No tak, jak mówiłem, 7 lat i nic im nie jest. Tylko jedna głęboka rysa, ale zrobiona mechanicznie, #!$%@?łem się z ogrodzenia na ryj i w sumie to dziw, że się nie połamały.
  • Odpowiedz