Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@2403: @foxbond: pranie tylko w 40 stopniach jest niehigieniczne bo nie pozbywasz się jakiś zarodników pleśni, bakterii, roztoczy itp.
Zrób pranie w 40, zostaw na 1.dzien w pralce i zobacz jaki będzie miało zapach. W 60st. już tak nie będzie
  • Odpowiedz
@macabrankov w przypadku mojej pralki tryb eko obniża zużycie prądu i wody, ale pranie trwa 2x dłużej i wszystkie kolory wyglądają jak po 500 praniach xD także tylko do białego się nadaje lub wcale :P
  • Odpowiedz
@foxbond: a jaka pralka? U mnie tshirty znośnie, ale spodnie tragedia, a piorę właśnie na eco, ale u mnie obniża tylko prad.
Zastanawiam sie tylko bo eko to ok. 40 stopni wiec to powinien byc znikomy wplyw na kolory.
  • Odpowiedz
@marsmarchmars: Piorę w 60 stopniach, prasuję na 3 kropkach (tak, mam tanie żelazko). Nie mam problemów z bawełnianymi ubraniami.

Dlaczego można prasować - różnica temperatur. Suche włókno mocno się nie nagrzeje od przejechania żelazkiem. Możesz wyprasować koszulkę na maks i od razu ją na siebie założyć. W pralce szok termiczny przy 60 stopniach jest spory (płukanie jest zawsze zimną wodą).
  • Odpowiedz