Wpis z mikrobloga

21/100

Ktoś mnie powołał, świat nagle zawirował, bo...

dalej wszyscy wiedzą co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydana na początku 2006 roku piosenka stała się hitem, a Grzegorz Rasiak dzięki niej i najróżniejszym kompilacjom, w których została użyta na zawsze zapisał się w kanonie polskiej wariacji nt. piłki nożnej.

Zawodnik przez wielu niedoceniany, a przecież to w historii polskiej piłki nożnej bardzo ważna postać. Reprezentacja z przy wielkim jego udziale wygrywała międzynarodowe turnieje (Memoriał Łobanowskiego, na którym Rasiak strzelił 3 gole, 2 w finale, 1 w półfinale).

W dodatku to nie kto inny jak Grzegorz Rasiak zniszczył 2 Portugalczyków, a następnie podał Ebiemu gdy ten strzelał bramkę na 2-0 z Portugalią. W naszym najlepszym meczu w XXI wieku (poza 2-0 z Niemcami, ale głównie przez wagę tego 2 wyniku).

Warto też dodać, że Rasiak robił karierę za granicą w czasach, w których nie brano pierwszego lepszego zawodnika z polskim paszporte do Serie A. Utrzymać się przez 6 lat w angielskiej Championship? Nie lada sukces.

No i nie zapominajmy o tym, że PIEPRZONY SĘDZIA NIE ZALICZYŁ RASIAKOWI GOLA W DEBIUCIE Z LIVERPOOLEM, A KTO WIE JAK BY SIĘ WTEDY POTOCZYŁA KARIERA TEGO ZAWODNIKA.

A tak można mówić o zawodniku niespełnionym, który wrócił jeszcze do Ekstraklasy, ale chyba zapomniał, że jest to liga lepsza od angielskiej i nie podołał. A szkoda, bo mógł podbić świat.

Wrzucam dużo lepszą kompilację Rasiaka niż ta najbardziej znana:

https://www.youtube.com/watch?v=USL-4MDaxOk

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna
Bartoni - 21/100

Ktoś mnie powołał, świat nagle zawirował, bo...

dalej wszyscy ...

źródło: comment_AkGSB8ehdjw23X7KIlUXdU4QAZ6lr8we.jpg

Pobierz
  • 11
@Bartoni: Miłość jest ślepa. Tak samo jak ślepy był Engel wybierający Rasiaka do Reprezentacji Polski. Możesz kochać Ekstraklasę, ja to rozumiem. Miłość jest ślepa, nie unosi się pychą, podnosi kuśkę wtedy, kiedy nie należy, ale i tak pozostaje pięknym, choć zupełnie nielogicznym uczuciem.