Wpis z mikrobloga

Cześć, mam mały problem. Zamówiłem SSD i dodatkowe kości ram od Ballistix po 8GB. Poprosiłem ogarniętego ziomka w tych sprawach, żeby mi to zamontował i od razu formata zrobił instalując system na SSD. To przy okazji też chciałem, żeby mi pastę wymienił bo 3 lata był nie wymieniany XD. Było ogólnie dużo #!$%@? się z wyciągnięciem radiatora z zatrzasków, a jeszcze więcej #!$%@? z włożeniem tego z powrotem, bo nie chciało zaskoczyć. Po godzinie w końcu się udało, oczywiście nie próbował wciskać tego na chama. Format jak i instalacja systemu na SSD zakończył się sukcesem. Gry lepiej chodzą, system też itd. Jedyny problem to taki, że komp czasami się zawiesza i restartuje bez żadnego błędu w losowych momentach, a czasami w ogóle się nie zawiesi i mogę katować gry do usranej nocy. Ziomek napisał, że na bank z procesorem coś się dzieje, że nie sam procesor a samo chłodzenie #!$%@?. Sprawdziłem temperatury i bez gier
jest normalnie po 49 stopni na każdym rdzeniu niekiedy podskakując do 70, ale jak odpalę grę to potrafi #!$%@?ć nawet do 95 stopni X-D, więc stwierdziłem że to na bank coś #!$%@? jest z chłodzeniem i zamierzam kupić nowy lepszy radiator, ale chciałbym się do was zwrócić o pomoc, czy można do tego czasu coś jeszcze zrobić bądź całkowicie to naprawić? Nie wydaje mi się, żeby #!$%@?ł za dużo pasty. Gry w ogóle nie tracą na wydajności, nic się nie zacina nawet przy tych wymagających tytułach, a tylko mam te losowe zwiechy, które mnie #!$%@?ą. Też nie chciałbym za bardzo kombinować, bo się cykam. Procek to i5-6500 Skylake, płyta główna MSI 150M PRO-VDH #informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
@MaNS17: heatpipy, radiator są gorące? Załóż chłodzenie ponownie wraz z ponownym nałożeniem pasty i włącz na 30 minut OCCT i śledź temperaturę.
Z chłodzeń mogę polecić SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2.
  • Odpowiedz
@rafosk: właśnie przed chwilą po graniu 2 godziny w insurgency sandstorm miałem temperaturę od 94-97 na każdym rdzeniu w core temp, więc wyłączyłem kompa i sprawdziłem ten radiator i czuję tylko przyjemne ciepło, w ogóle nie gorące xD
  • Odpowiedz
@rafosk: dobra, najprawdopodbniej radiator nie przylega dobrze do procesora i ziomek znowu wpadnie z pastą jutro i spróbujemy to ogarnąć, to przy okazji weź mi powiedz jak sobie poradzić z chłodzeniem, który ma na tyle #!$%@? zaczepy że ciężko to wchodzi?
  • Odpowiedz
@MaNS17: Najlepiej wymontować ram, kartę graficzną żeby mieć więcej miejsca w ostateczności można wyjąć płytę główną, wtedy będzie widać czy wkręty poprawnie się zatrzasnęły.
Przy montażu chłodzenia nacięcia na wkrętach muszą być skierowane ku środkowi wentylatora i najlepiej dociskać kolejno bolce parami po przekątnych, aż do usłyszenia charakterystycznego pstryknięcia.
rafosk - @MaNS17: Najlepiej wymontować ram, kartę graficzną żeby mieć więcej miejsca ...
  • Odpowiedz