Wpis z mikrobloga

@tomy86: każdy chce zarabiać na tym co stworzył, nie patrzę na ceny kupując książki, jeżeli coś chcę przeczytać to uważam, że jest warte tyle na ile to wyceniono
@tomy86: Nie przesadzajmy, książki nie są drogie. Od nastu lat praktycznie nie zmieniły ceny - a o ile pensje poszły do góry? Poza tym są biblioteki, można się książkami wymieniać. A w porównaniu do innych rozrywek związanych z kulturą książka jest wielorazowego użytku, w przeciwieństwie do biletu do kina czy do teatru (podobne ceny). No i mamy antykwariaty, allegro, bonito - ja mam grubo ponad tysiąc książek w domu, na 10
@tomy86: I jeszcze dodam, że ludzie nie dlatego nie czytają, że książki są drogie (patrz mój komentarz wyżej), tylko że im się nie chce. Nie wynieśli tego z domu, mają inne rozrywki, netflix, gry, cokolwiek. Powoli odchodzi się od etosu słowa pisanego, odsyłam do ostatniej książki Jacka Dukaja. Odchodzi się na rzecz bezpośredniego doświadczenia, sztuk wizualnych, dźwiękowych. Głównie seriale przejmują teraz role wielkich XIX-wiecznych powieści.
cena


@tomy86: No tak, ale to nie jest problem. Książek za darmo jest taka ilość, że nie da się tego przeczytać. Nawet nie powiem o książkach po kilka zł, a o bibliotekach nie wspominając.
Ludzie nie czytają bo to wymaga czasu, zaangażowania umysłu itp. Prościej coś obejrzeć. Wiem po sobie. Czytałem setki książek rocznie, obecnie ostanią przeczytałem rok temu.
@tomy86: biblioteki? Tańszy pdf? W ostateczności nawet z jakiegoś torrenta? Jakby ktoś chciał to by się postarał. Drogo? Ile w tym czasie poszło na piwo? Brakło w tym miesiącu? To uzbieraj w 2-3. 59 zł to bardzo nie wiele za książkę. Ja też nie mam na nie kasy i książki kupuję w antykwariatach, w cerfurach itp. Wiele książek w dniu premiery faktycznie jest drogich ale 2-3 miesiące później już jest znacznie