Wpis z mikrobloga

Macie oczyszczacze powietrza xiaomi? Czym sie te wersje różnią? Wszystkie są na takie same filtry? Mam nieduże mieszkanie, ale myślałem żeby kupić dwa małe oczyszczacze- po jednym na pokój, dobry pomysł? Ktoś taki robił? Eh, pamiętam jak na samym początku xiaomi miało tylko jeden model tego oczyszczacza, a teraz jest tyle że już się gubie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#xiaomi #smog #dom #powietrze #oczyszczaczpowietrza #agd #cokupic #aliexpress #kiciochpyta
  • 10
@Plp_: Xiaomi ma problem z trybem auto. Oczyszczacz rusza od poziomu on 2,5 w ilości 75ug/m3, drugi bieg od 125, a trzeci od 150. Tak się składa że 75 ug to już bardzo zanieczyszczone powietrze. Niektóre oczyszczacze ruszają już przy 10 ug. Xiaomi wbiło normy jakości powietrza z chin i Indii... Nie idzie tego obejść... Biorąc Xiaomi trzeba po prostu używać trybu manualnego.
@lotos10: Mógłbyś powiedzieć coś więcej?

Co to znaczy "oczyszczacz rusza od poziomu 2,5 w ilości 75ug/m3"? Czy to znaczy, że w trybie auto do wartości 75ug/m3 oczyszczacz w ogóle pozostaje wyłączony i włącza się dopiero po jej przekroczeniu? Czy też, że do tej wartości wentylator kręci się ale bardzo wolno, przez co nie jest w stanie utrzymać czystości powietrza na odpowiednim poziomie, a drugi=szybszy/wydajniejszy bieg załącza się zbyt późno (dopiero przy
@tomasz-tylec: @abakusso: @lotos10: @spayk: @vegeciak:
A te małe też są na takie same filtry co duże? I dlaczego teraz najtańsze chodzą po ok 500zł, gdy jeszcze z rok temu można było dostać jakiś wcześniejszy model za 350zł? XD Zauważyłem też że na aliexpres przybyło podrób oczyszczaczy xiaomi


Co śmieszniejsze te podróby są na te same filtry co oryginał, ale mają np. kolorowe wyświetlacze i inne bajery..
@lotos10: Dzięki za linki. Myślałem że masz ten oczyszczacz i powiesz coś więcej o kulturze pracy. O źle/słabo działającym trybie auto wiedziałem, liczyłem że tym manualnym suwakiem da się to łatwo "naprawić". Po prostu chciałbym wiedzieć, czy przy minimalnych wartościach ten oczyszczacz faktycznie jest praktycznie niesłyszalny nawet z kilkudziesięciu centymetrów i czy nadaje się do sypialni.

Na filmach YT dźwięku nie słychać, a recenzenci rozpływają się, że na niskich prędkościach w