Wpis z mikrobloga

Panie w ubezpieczalni mi powiedziały, że jest różnica w tym kto jest pierwszy wpisany na dowodzie, że nie interesuje ich że auto jest 50/50. Czy to prawda? Cxy jeśli mam na drugim miejscu osobę że zniżkami to nic mi to nie da?
#motoryzacja
  • 5
@fajfi2001: Ważny jest chyba pierwszy właściciel. Jak wypełniasz formularz w takim rankomacie to wpisujesz pierwszego włąściciela z którego idą zniżki i możesz zaznaczyć że on nie będzie w ogóle prowadził auta.

Ja swoje auto kupiłem za własną kasę i potem darowałem części mojemu ojcowi. Nie wiem czy musi być 51% wartości na niego czy nie. Jakoś panie w rejestracji mi tego jasno nie wytłumaczyły. Chyba chodziło tylko o to na kogo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajfi2001: nie wiem czy teraz to działa ale w link4 na przykład nie trzeba było robić na dwóch właścicieli tylko wpisywało się głównego kierowcę i drugiego, główny że zniżkami drugi to np. ty i tobie zniżki też nalicza.
Ogolnie to jest tak ze zniżki działają, imo niezależnie od tego którym właścicielem jest osoba która je ma(u mnie tata jest jako 1.), ale tu chodzi o to kto jest jeszcze dopisany do auta. Ja popełniłem ten błąd ze siebie tez wpisałem do dowodu jako współwłaściciel(mam 19 lat), bo wiadomo zniżki lecą itd. Dzięki temu płace 2x większe OC, prawie 1200zl xD
Także nie polecam, poczekaj aż będziesz miał 26 lat
@Devilos oczywiście, bo gdyby auto było tylko na tatę to płaciłbym 500 zł xD
A będąc wpisanym na np skuter kosztowałoby to mnie rocznie może 100zl więcej(gdzie składki naliczają się tak samo jak podczas współwłaściciela na auto), a nie 600 :) w tym wielu każdy grosz się liczy