Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam telewizora dla rodziców. Pomyślałem, że warto byłoby kupić im coś z Ambilightem, zwłaszcza, że lubią oglądać tv wieczorami. Dobrze byłoby, gdyby netflix też jakoś wyglądał na tym, bo często przyjeżdżają do nich wnuki i oglądają tam na moim koncie bajki. Znalazłem takie coś: https://www.ceneo.pl/82819501 (PHILIPS 55PUS6804). I teraz pytanie: ma ktoś taki, bądź podobny telewizor Philipsa? Jak ta firma się spisuje na tle, powiedzmy, Samsunga i LG? Warto? Jakieś opinie? Tymi na stronie poszczególnych sklepów się nie sugeruję. Byłbym wdzięczny za pomoc.
#smarttv #telewizory
  • 9
@FlameVinci: jeśli philips (subiektywnie dobry wybor, polecam) to zszedłbym nawet do modelu 67xx za okolo 2500, gdzie jest prosty, minimalistyczny internet albo tak jak Mirek wyzej poszedl w pus73xx. Telewizor kosztowałby okolo 3k ale miałbyś już tam adroida.
@Del: Jak dla rodziców to jak najbardziej ten model spełni oczekiwania. Smart tv oraz obsługa bardzo prosta i intuicyjna (jedynie brak aplikacji HBO GO). Matryca IPS w tym modelu oraz w pus6754 (w tym masz dwie płaskie nóżki), podświetlenie direct led, więc też fajnie.
Jeśli potrzeba już czegoś lepszego to za 3k można wyrwać model oczko wyżej pus7334. W tym stopa jest środkowa obrotowa, system android (coś podobnego jak w telefonach),
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FlameVinci: @TheBlueOne95: Czyli ogólnie polecacie. Bo z tego, co wyczytałem w necie, to opinie są mocno mieszane, głównie z powodu, że Philips robił słabe telewizory parę lat temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adiss: Z tego co widzę, to ten TV ma system Saphi. Gość w sklepie mi mówił, że to bazuje na Linuksie (jak zresztą wszystkie te systemy) i jest to rzecz dość nowa. Liczę, że apki jakieś nowe się pojawią za jakiś czas.
Nie jest to wybitnie nowa rzecz. Na saphi masz yt, netflixa, playera etc w bardzo prostym i nierozbudowanym menu. Z kolei android ma mase rzeczy, czesto niepotrzebnych ale jest to najbardziej pozadany system w tv