Wpis z mikrobloga

@kwahu666:

Jeśli jest decyzja polityczna, że ma być ok, to ambasada US nagle łatwiej przyznaje wizy i poziom odmów, decydujący wszak o spełnieniu warunków Kongresu, spada.

To jest możliwe w pewnych granicach, ale na oko Obama też mógł to zrobić - jakby chciał.
@kwahu666: No nie wiem byłem tuż przed na praktykach w Pekao SA to dawali zwroty za wizy dla pracowników + fotograf w czasie pracy + potem jak mimo to nie bardzo chcieli spotkanie z konsulem w czasie pracy i specjalna promka na loty do USA z LOT

Rząd ewidentnie działał jak się dowiedzieli że jesteśmy już blisko tych odmów
@wigilius: każdy z nich podejmował masę decyzji korzystnych i niekorzystnych dla Polski. Wybieranie z tej całej masy zaledwie dwóch, i traktowanie takiego zestawienia jako czegoś dowodzącego czegokolwiek, mającego jakiś sens, jest niemądre.

Nie mówiąc już o tym, że akurat dobro Polski nie było przedmiotem zainteresowania ani jednego, ani drugiego, bo oni mają i mieli na uwadze interes własnego państwa.
@wigilius: rozumiem, ale mimo to uważam takie zestawienie za niemądre, bo pozbawione sensu, za to pozornie mądre i sensowne. ¯\_(ツ)_/¯ Powierzchowne i grające na emocjach, bo po choćby krótkotrwałej analizie, zastanowieniu się, szybko okazujące się pozbawionym sensu.
Ale czy ten tweet jest o tym? No nie wiem...


@wigilius: pierwsza linijka tweeta na to wskazuje, że op wprowadza rozróżnienie na lepszych i gorszych prezydentów według niego.

Trzeba poczekać na koniec kadencji Trumpa, podsumować wszystkie decyzje dot. Polski, porównać z decyzjami Obamy i wtedy dokonywać takich ocen.


@wigilius: no właśnie.
Przyjemnego popołudnia.
ani Obama nic nie miał, ani Trump nic nie ma, ani Jego Ekscelencja A. Duda nic nie ma. Spełniliśmy wymogi przepisów i tyle.


@kwahu666: To tylko wola Amerykanów,czy nam je dali czy nie. Przecież te odmowy, były tylko na podstawie opinii konsula, więc rządu USA i mogli nam je dać już dawno, tylko czekali na rząd w Polsce, który będzie ich słuchał w 100%.