Wpis z mikrobloga

Księża wezwali straż miejską i wyrzucili z kościoła bezdomną kobietę, która prosiła o pomoc

Starsza, bezdomna kobieta przed poranną mszą w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyszła do księży po pomoc. Ci wezwali straż miejską. Zadzwonili na numer alarmowy, informując że kobieta wtargnęła przed mszą do zakrystii i że im przeszkadza.

Księża starali się wyrzucić kobietę z kościoła.
Kobieta prosiła przez cały czas by udzielono jej pomocy, gdyż jest osoba bezdomną i kościół którego jest członkiem powinien się nią zaopiekować.
Usiadła na ławce i nie chciała opuścić pomieszczenia zakrystii, bo było jej zimno.

Skierowani na miejsce strażnicy miejscy zaopiekowali się kobietą, porozmawiali z nią spokojnie, dali herbaty z termosu, zaproponowali też inną pomoc. Przewieziono ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przekazano pracownikom socjalnym, którzy zaopiekowali się seniorką.

(σ ͜ʖσ) źródło

#polska #swidnica #katolicyzm #chrzescijanstwo #kosciol #bekazkatoli
P.....o - Księża wezwali straż miejską i wyrzucili z kościoła bezdomną kobietę, która...

źródło: comment_MxeBz0VyLbO5v73VpyXfPb91Aasgj7jW.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanEdzio: a jak mieli jej pomóc? Moim zdaniem, to było dobre posunięcie. Nie wiemy, jak wyglądała ta rozmowa. Gdyby do ciebie przyszła bezdomna i nie chciała wyjść, to co byś zrobił? Łóżko jej posłał?
  • Odpowiedz
@PanEdzio: W liceum mieszkałem w internecie przy szkole prowadzonej przez franciszkanów. Kiedyś para bezdomnych zapytała dyrektora czy mogą się u nas przespać, ojczulek oczywiście się zgodził. Bezdomni #!$%@? się, najarali szlugami na korytarzu i zostawili po sobie taki gnój że nawet nie chce mi się o tym pisać. Od tego jest MOPS żeby pomagać w takich przypadkach. Mieli jej dać się przespać w tej zakrystii? Żeby im wychlała wino i #!$%@?ła
  • Odpowiedz
@PanEdzio: Tzn że bezdomi mogą sobie wybierać kto ma się nimi opiekować.
Jeśli mops im się nie podoba to wybierają inną instytucję lub osobę.
Czego ona potrzebowała a mops jej odmowił.
Dobrze wiem jak działają MOPSy i że wszystkim ludziom naprawdę potrzbującym oni pomagają a kobietom nawet w wiekszym stopniu niż mężczyzną. Mają zapewnionu całoroczny pobyt z wyżywieniem.
Cała ta sytuacja wyglądała tak. Przyszła cwana uparta baba z pomysłem wyłudzenia, oszustwa
  • Odpowiedz