Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Specjalista_Plus czy to prawda że po podpisaniu umowy abonamentowej w #plus (a konkretnie to w #plush ) klient musi płacić abonament nawet jeśli numer nie jest jeszcze przeniesiony od dotychczasowego operatora a numer tzw. tymczasowy nie jest przez klienta aktywowany i używany? Przecież to chore, chyba w żadnej innej #siecikomorkowe się z czymś takim nie spotkałem...
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matpiotr: a jak inaczej chciałbyś zrobić? Mam umowę na czas nieokreślony, i miesiąc wypowiedzenia. Czyli jak by nie kombinować to wniosek o przeniesienie trzeba składać ponad miesiąc przed datą przeniesienia numeru.
@Willy666: Nie rozumiem po co stwarzać sobie problemy skoro można to zrobić bez dodatkowych kosztów. Wystarczy tylko się dowiedzieć, a nie płakać potem jaki to op niedobry bo chce od ciebie pieniędzy bo nie sprawdziłeś jak to zrobić , żeby nie płacić.

chyba w żadnej innej #siecikomorkowe się z czymś takim nie spotkałem...


@Willy666: Byłeś we wszystkich sieciach? Czy chyba byłeś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tacky: w Plusie nie byłem. Poza tym byłem we wszystkich pozostałych z W4 i jeszcze kilku wirtualnych. Nie przypominam sobie by gdziekolwiek chciano ode mnie pieniędzy przed rozpoczęciem świadczenia usługi. Przyznaję, mój błąd że nie sprawdziłem jak jest w #plus. Wydawało mi się że pewne standardy są oczywiste. Myliłem się.
@Willy666: Tak się kończy sztampowe podejście. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak przejście na kartę, a dopiero potem przeniesienie numeru. To zawsze działa i trwa max dwa dni. Należy też pamiętać, że zwyczaje się zmieniają.
@Willy666: tak jest. Z tym, że jak dobrze pamiętam, możesz już korzystać z pakietów na tej nowej karcie. Przenosiłem się kilka msc temu i też mnie to zdziwiło trochę :)
@Willy666: jeśli wybrałbyś wariant umowy z kontraktem na 24 m-ce, wówczas pierwsze 3 miesiące nie płaciłbyś abonamentu, więc numer tymczasowy wyszedłby i tak bezpłatnie. W przypadku umowy na czas nieokreślony można ewentualnie skorzystać z darmowej usługi Wakacje, dzięki której możesz wyzerować abonament na najbliższy okres rozliczeniowy.
Jeśli chcesz całkowicie uniknąć numeru tymczasowego, to możesz skorzystać z tej podpowiedzi.