Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Kolega co zaczął tag, chyba skończył publikować? W czerwcu już ani wykop ani twitter ani na blogu nic nowego nie dodano.. Hmm.. No a u mnie kolejny,
Piąty update #finansowypoker
Start maj 2019: 35000 pln.
Stan na 31 październik 2019: 30550 pln.
Lubię stosować miarę waluty europejskiej więc mam 7 175 euro.
Dodatkowo stan 1 euro na dzień 26.05.2019 to 4,29zł, na dzień 26.07.2019 to 4,31zł, na dzień 31.08.2019 to 4,36zł, na dzień 31.09.2019 to 4,38zł, na dzień 31.10.2019 to 4,26zł. Duży spadek, mogę żałować że trzymałem cały czas w pln, ale - jestem tam gdzie zacząłem. Teraz myślę na poważnie na wymianę na walutę zagraniczną.

A więc na koniec listopada powinienem mieć 8150ero(35k) +128(cze)+128(lip)+128(sie)+128(wrze)+128(paź)+128(lis) (550zł max tego co mogę odkładać/mies) = 8918eur (38 480PLN zmalało do 37 974 z powodu spadku ceny waluty). Czyli aby wcześniejsze warunki były nadal ważne, muszę tyle dodatkowo odłożyć ~ 7180zł. Najpóźniej do końca 2020 roku, mogę odkładać 128eur miesięcznie. Jest to ostatni miesiąc w którym mogę odłożyć tak niską kwotę, i nadal zmieścić się w celu (100k w ustalonym czasie), jeśli potem będę odkładał nie mniej niż 550eur miesięcznie. 550eur to kwota obliczona po uzyskaniu wiedzy odnośnie proporcji moich kosztów życia do zarobków, nie zamierzam zwiększać kosztów życia o dużą ilość, przed wykonaniem celu.

Wreszcie udało mi się nie mieć tyle wydatków żeby móc odłożyć! ;D W życiu nie myślałem że będę tak się cieszył z odłożenia marnych 550 złotych xD No ale hej, jest cel, i chyba kolejny krok na drodze do tego celu to właśnie ta energia ;D Dodatkowo, postarałem się o to aby z jakichś tam promocji bankowych, uzupełnić te miesiące kiedy nie odkładałem pieniędzy. Myślę że będę w stanie dogonić harmonogram wzrostu kapitału. Dodatkowo, zacząłem inwestować pieniądze które już teraz mam i ogarnąłem ubezpieczenie co miałem zrobić - podobne pieniądze do mojego obecnego kapitału które tam były - nie dawały mi satysfakcjonującego zwrotu zważywszy na warunki ubezpieczenia. Wyciągam to i chyba wrzucę na p2p. Sporo czytam, dowiaduję się nowych rzeczy, będę po woli próbował. Nie wyjaśniła się jeszcze sprawa z moją emigracją, ale już niedługo będzie musiało się wyjaśnić co robię. W obecnej pracy dłużej nie wytrzymam - jak również nie chcę zostać w Polsce na zimę. budżetuje już drugi miesiąc swoje wydatki poprzez YNAB, także tutaj również dzisiaj siądę i podsumuję sobie wszystko. Muszę bardziej zapoznać się z programem. Krok, krok, krok po kroku.

Rzeczą w następnej kolejności jest rozpisanie prognozowanej wartości 100k, no i zdywersyfikowanie tego co do ryzyka - a następnie podzielenie dla uzyskania procentu właściwego dla obecnej wielkości kapitału, żeby wiedzieć mniej więcej jak się zachowywać co do wrzucania jakiej ilości pieniędzy w dane miejsca.

Tutaj pytanie do was moi drodzy czytający ;) - moglibyście w jakiś sposób pomóc np. opowiadając z doświadczenia lub zarzucając cennym linkiem, w jaki sposób dobrać ryzyko do procenta portfela?
#oszczedzanie #inwestowanie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 2
  • Odpowiedz