Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem
Mireczki,

mam pytanko.
potrzebuję podkład pod panele 4-5mm.
i tu pojawia się pytanie:
wszelkie podkłady "firmowe" zazwyczaj kończą się na 2-3mm.

priorytetem jest brak efektu "pustki" pod panelem.
nie będzie ogrzewania podłogowego, nie trzeba izolować akustycznie.

podkład ma tylko dobrze "brzmieć" i być "gruby".

co sądzicie o podkładzie z korka?
Co polecacie? Jakie macie doświadczenia?
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strikingsurface: jedni mega chwalą korek bo mało plastyczny, inni odradzają bo się kruszy. Ja wybrałem 5mm z polistyrenu. Jak narazie spoko. Brałem pod uwagę też włókno drzewne, ono występuje też w wersji nawet do 7mm.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: u mnie maty kwarcowe zdaje sie 3mm i solidny panel, efekt osiagniety powiedzmy w 50% tzn. jeszcze nie spotkalem sie z panelem akustycznie tak bardzo zblizonym do drewna, ale... nadal wiadomo bez patrzenia ze to panel
  • Odpowiedz
@geszue mam w planach panel 10mm, ale chcę zrównać je z łazienką, więc szukam czegoś grubszego.

te maty kwarcowe fajne chyba są, ale na takiej grubości to już musiałbym dwie kłaść, co drogo wyjdzie
  • Odpowiedz
@strikingsurface: jeżeli to jedyne kryterium, to nie musisz ich równać z łazienką za wszelką cenę. Są listwy progowe niwelujące poziomy, ale np. u mnie jest listwa na płaskie powierzchnie (z delikatnym brzuchem) i przy 5mm różnicy tego po prostu nie widać. Listwa przyklejona na silikon i wsunięta pod ościeżnice jest nie do ruszenia. W razie wymiany gniesz ją do góry, przecinasz i wyciągasz 2 części.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: jeżeli w łazience będziesz miał plytki na gotowo 15 mm, a nie masz jeszcze ich położonych to zejdź na ostatniej płytce te 2 mm z grubości. Najwyżej podszlifuj wylewkę. Potem pewnie dasz korek miedzy płytkami a panelem, on tez pomoże Ci zgubić różnice
  • Odpowiedz